Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet a kaktuszomnak?

Mi baja lehet a kaktuszomnak?

Figyelt kérdés
Sárgás foltok jelentek meg a törzsén alul. Nem tudom eldönteni, túlöntöztem vagy túl kevés vizet adtam neki. Betartottam az eladó utasításait. Mi lehet a baja? Kérlek, segítsetek megtalálni a választ. Köszönöm.

2014. dec. 19. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Túlöntözted.
2014. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen valószínűleg egyáltalán az, hogy öntözted ebben a téli időben, amikor szigorúan szárazon kellene tartani.
2014. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A virágbolti eladók nagyon ritkán értenek a növényekhez, ez a tapasztalatom. Még végzett dísznövénykertészt is megleptem azzal, hogy egy kutyaközönséges növényről (Euphorbia millii) elmondtam neki, hogy az egy kutyatejféle, euphorbia.


A lényeg: ha teljesen biztos vagy benne, hogy az adott növény kaktusz, akkor várd meg, hogy pár hét alatt teljesen kiszáradjon a földje, aztán tedd ki valami 0-15 fok közötti helyre. Ha soha nem megy 10 fok fölé az adott hely, akkor lehet nagyon sötét is. Aztán tavaszig felejtsd el.

Ha nem vagy biztos benne, hogy kaktusz, akkor tegyél fel ide fotót. A folt beazonosítása miatt sem árt.

2014. dec. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, közben megtudtam, hogy valószínűleg az lehetett a baj, hogy kitettem szegényt a napra, azt hittem, a kaktuszoknak az a jó, közben kiderült, hogy egyáltalán nem, vagy nem minden fajtának. De csak sárga, és nem puha, vagyis valószínűleg megmenekül a kaktusz. :)
2015. jan. 19. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Örökös téma ,de nem árt az ismétlés.

A kaktusz (a szobai változat,nem a fagyálló) a mi éghajlatunkon nem egész évben növekszik.Télen telelteni kell,ekkor megáll a növekedése,nem fotoszintetizál,tehát nem is igényel öntözést.De ez csak megfelelő teleltetés mellett érvényes.A fagyok megszüntekor lehet és kell kitenni a szabadba ,fokozatosan szoktatva a fényhez.Amikor beindul az élet benne már lehet öntözni és tápozni,persze mértékkel.A szaporítása,átültetése is ilyenkor lehet,mikor már megindult benne a keringés.(nem úgy mint egyéb növényeknél)

2015. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, kedves utolsó, szerintem nálam nem ez volt a próbléma, hanem a túl sok fény. Azóta egyik irányba sem változott az állapota, de szerencsére nem puha a sárgás részeken, vagyis még van remény. Mit tehetnék érte most? Mármint tudom, fokozatosan szoktatom a fényhez, és soha többé nem rakom ki a napra. De milyen gyakran kell öntöznöm? Azt is olvastam, hogy nem akármilyen földben érzik jól magukat, valami speciális kell, de nem tudom, milyen és honnan.
2015. jan. 30. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!