Kezdőoldal » Otthon » Kert » SOS! Mi baja a kaktuszomnak?

SOS! Mi baja a kaktuszomnak?

Figyelt kérdés

Szomszédom adta a kedves kaktuszkámat, sok ideje nem volt már kaktuszom.Nagyon megszerettem, ezért beleástam magam a kaktusztartás rejtelmeibe.Már Több minr 50 db kaktusz mag várja már hogy tavasszal kikelhessen.

Körülmények:

Szomszédom nem nagyon tartotta jól.Valami fekete régi virágföldbe van beletéve, mert ősszel már nem mertem átültetni.Gondoltam majd tavasszal...Szerintem nem locsolta, mert teljesen száraz volt a földje.Csak úgy áthozta, mert nála már kidobásra volt ítélve.

Most telel.Sajnos kb. 26 Celsius fokos szobában, kissebb nagyobb hőingás pedig van néha.Nemrég észre vettem rajta egy aprócska világoszöld foltot.A folt egyre nagyobb lett majd képződött benne egy barna folt és az is megnőtt.Mire észbe kaptam már kb. 10 ilyen folt tarkította szegénykét.Vannak rajta csak sima nagyon világoszöld foltok, amiben nincsen barna.A tövénél pedig egyenletesen szürkés-barna, és nagyon kevés ilyen fehér por szerű anyag van rajta amit lelehet kaparni.

Nagyon félek hogy el fog pusztulni!!

Nagyon szeretem!!


2014. jan. 30. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Kép nélkül nem igazán lehet segíteni, a foltok vagy kiszáradás, vagy fertözés miatt lesznek rajta.
2014. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kép nélkül nagyon nehéz és meggondolatlan dolog is bármit mondani, de a fehér por akár gyapjas pajzstetű is lehet.
2014. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2014. febr. 1. 18:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Valami gombás fertőzésről van szó. Azok a foltok szerintem arra utalnak. Az a fehér izé meg gyapjastetű ürülékén képződő korompenész, de ez csak egy tipp. Képekből ezt tudtam leszűrni. Kaktuszokat hidegben szokták teleltetni locsolás nélkül, és fényes helyen. 26 fok nem jó nekük, meg a locsolás sem. Simán kilehet evvel nyírni a kaktuszokat, erről az én nagynénim ódákat tudna mesélni, mert már annyi kaktusz kinyírt így, hogy csak na. Ezek ellen rengeteg szer van a neten. Nekem is volt már ilyen, de már nem tudom, hogy milyen szert használtam, de azt tudom, hogy ragályos, és nehéz tőle megszabadulni. Én a téli hónapokban nem is locsolom egyáltalán őket. Kb. 5 fokos szobában teleltem őket fényes helyen. Tavasz folyamán lassan elkezdem őket locsolni. Annyi virágot hoznak, hogy csak na. Ez csak egy pár.

[link]

[link]

2014. febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem locsolom őket télen.
2014. febr. 7. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!