Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növénybetegség az, ami...

Milyen növénybetegség az, ami a lenti képen látható?

Figyelt kérdés

[link]

Volt egy gyömbérem, ő meghalt, és neki is ilyen volt a földje. Most a kis ginkgo fám földjén jelent meg ugyanez, pedig egyszer már emiatt átültettem. Olyan, mintha valami rohadás vagy gomba lenne.


2011. máj. 2. 07:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazán sokat nem lehet látni, de lehet gomba, vagy pedig - amit valószinübnek tartok, sókiválás. Ez akkor fordul elö, ha sokszor öntözöd, túl sok vizzel és alulról, illetve ha a föld túl tömör.


A földet keverd folyami homokkal ( 1 rész homok, 2-3 rész föld), ritkábban de akkor alaposan öntözd - addig, amig a viz átfolyik a cserépen, utána viszont öntsd ki az alátétböl a felesleget.


Ha igy kevered a földet, akkor a gombák is eltünnek (mármint ha esetleg lenne a földben), és az egyéb ápolási hibák miatti problémák is megszünnek.

2011. máj. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem minden földemen van ilyen, de semmi baja a növényeknek. Ez egy gomba , de jó gomba a vizes földben tenyészik.
2011. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én növényeim földjén is van ilyen (majdhogynem mindegyiknek) és semmi bajuk... Kizártnak tartom, hogy emiatt pusztult el a növényed.
2011. máj. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!