Kezdőoldal » Otthon » Kert » Folytontermő epret ültethetek...

Folytontermő epret ültethetek erkélyre tavasszal?

Figyelt kérdés
Láttam folytontermő epret a boltban, kis ampolnában. Ezt mikor érdemes kirakni erkélyre, illetve hoz termést? Mire kell oda figyelni?

#eper #erkély #ampolna
2015. márc. 9. 15:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Te hol veszed azt a tápoldatot, mert én bejártam az üzleteket és nem találtam egyiket sem a kettő közül. Mindenhol más márkájú, szimpla zöldség tápoldatot találok."


Ezt a fajtát még régebben vettem, de virágzás indító összetételt érdemes választani de legjobb kérni. Az a foszforban túlsúlyosat jelenti.


Egyébként a keresőben most nézelődtem és ezekre leltem Vitaflóra ügyben:

[link]


-


"A másik kérdésem, hogy már most lehet venni palántákat, ezeket mikor ültessem ki? Rögtön, vagy fagyveszély elmúltával? Kicsit korainak tartom, de mindenhol kapható már."


Ezt szerintem ott lenne érdemes megkérdezni, ahol veszed majd. Ők tudják, hol volt eddig és mihez szokott a növény.


-


"Az utolsó kérdésem, hogy ezek szerint úgy ahogy van, hagyjam kint télire? Műanyag balkonládában lesznek egyébként."


Igen, nagyon ritkán télen, kint a hidegben is érdemes nedvesíteni a talaját,

akkor se száradjon ki, mert elpusztul a növény. Sőt fény is kell neki télen is.


Kipróbáltam, egyik felét az eredetileg vásárolt edényben behoztam a lakás egy hűvös és világos, ablakra épített, lakás oldaláról a száraz melegtől üveg ajtóval zárható orchidea ablak üvegházba, ahol kb 14-18 celziusz fok körül mozog télen a hőmérséklet.


A többi ami sarjakból kint begyökeresedett, az ott is telelt át a fagyban.


Végül tavasszal ami bent telelt át azt kihoztam az nem ment semmire, viszont ami kint telelt a fagyban, azon megint jöttek virágok és termett.


Persze már legalább harmadik éve ugyanabban a talajban maradt és nem törődtem már vele múlt nyáron annyira mint korábban, így múlt nyáron szinte ki is pusztult.


Viszont amikor rendszeres gondoskodással vettem körül, akkor nem győztem álmélkodni és boldogan, lelkesen fotóztam a virágzást és a termés özönt.


Két-három év után át kellett volna ültetnem, de elhanyagoltam azt is és a locsolást és a lomb tágyázást is.


-


"Az utolsó utáni kérdésem pedig, hogy az első virágokat leszoktad-e vágni? Valahol olvastam, hogy akkor később hoz termést, de megerősödik tőle. :)"


Hallottam én is ilyenről, de nem szoktam levenni, inkább tápozom a levelén keresztül az éppen aktuális növényeket, hogy megerősödjön. Az szinte csodát tesz.


-


Most különleges, extrém illatos virágú rózsa tövet vettem és az az aktuális kedvenc.

Na meg vettem pár éve óriás szemű olasz szőlőt, vesszővel együtt volt a zöldségesnél (sok helyen lehetett kapni pár éve már vesszőn függő fürtöket) és azt a szőlő vesszőt földbe dugtam. Meggyökeresedett és néhány év után termett is a 3 literes műanyag flakonban. Múlt évben termett először két hatalmas fürtöt az ami a vesszőből kihajtott növény.

Azóta az erkélyen egy hatalmas 70 literes műanyag cserép utánzatú edénybe ültettem. Abba ültettem a különleges, nagyon erősen illatos rózsa tövekből is kettőt. Aztán meglátjuk mi lesz belőlük.


Most azt várom, hogy csodálhassam a rózsát és lesz belőle majd rózsa szirom tea is. :)


Az a kár, hogy kicsi a helyem. Erkélyen tudom csak ezeket termeszteni, mert a VII. emeleten lakom.

2015. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :-)

Most fogok venni kis palántákat, remélem idén több sikerem lesz.

2015. ápr. 1. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!