Kezdőoldal » Otthon » Kert » Folytontermő epret ültethetek...

Folytontermő epret ültethetek erkélyre tavasszal?

Figyelt kérdés
Láttam folytontermő epret a boltban, kis ampolnában. Ezt mikor érdemes kirakni erkélyre, illetve hoz termést? Mire kell oda figyelni?

#eper #erkély #ampolna
2015. márc. 9. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kiteheted már most, de valószínűleg át kell ültetni nagyobb edénybe, ha termést is akarsz. Erre kell odafigyelni.

Meg persze a megfelelő tápoldatozásra, öntözésre.

A fejlettségtől és a teleltetéstől is függ, hogy hoz-e idén termést. De ha jól tartod, akkor valószínűleg terem még idén, legfeljebb az első termés nem biztos.

2015. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tavaly baumaxban vettem kettőt, úgy, hogy már akkor volt rajta egy-egy kisebb termés. Átültettem, hozott is virágokat, de nagyon gyenge maradt és az a pár termés amit hozott is megbetegedett. Milyen földbe érdemes ültetni? Többen azt mondták, hogy epernél nagyon nem mindegy.
2015. márc. 10. 11:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Az eper nem különösebben érzékeny a talajra. A meszeset nem bírja, de hát minek tennéd meszesbe.

A kissé savanyú, azaz általános virágföld jó neki.


Mekkora edényben tartottad tavaly?

Nem tápozhattad túl?

2015. márc. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A műtrágyázást nagyon meghálálja, de csak lombtrágyázni szabad. A földjébe került sok tápanyagtól elrothad a tő és tönkre megy a növény.


A két-három naponkénti lombtrágyázáshoz leginkább foszfor túlsúlyos és vasaz is tartalmazó tápanyagot műtrágya oldatot érdemes használni. Az is nagyon fontos, hogy a földjére ne nagyon kerüljön belőle, csak legfeljebb ami a levelekről lecsöpög. Azt is a permetezést követő tiszta vizes talaj öntözéssel érdemes felhígítani, mielőtt megfulladna tőle a növény.


Az eper gyökere érzékeny a sok tápanyagra a talajban.


Teleltetni csak kint a hidegben érdemes, már próbáltam.

Ami kint telelt az termett, de ami bent az semmire se ment tavasszal.


Egyébként nem szabad kiszáradni a földjének, ez fontos.


Még régebben csináltam képeket róla év közben.


.


(A legutolsó néhány közeli zöld és piros, csak a termést ábrázoló szőrös eper kép kivételével mind erről a folyton termőről készült az erkélyen.

Azok egy másik "Gyakori kérdések" téma megválaszolásához kerültek közé, ami úgy hangzott, hogy "szőrös-e az eper".)


.


A tápozás mikéntje a legfontosabb.

Sokan a földjét tápozzák a levélzet helyett és attól szokott megbetegedni elpusztulni.


itt láthatóan a korábbi években készült fotók:

[link]

2015. márc. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azelőtt nekem is már többször elpusztult az ilyen eper, mert akkor még nem tudtam, hogy a földjét nem nagyon szabad túl tápozni, szívesebben és hatékonyabban veszi fel a tápsókat a leveléről..
2015. márc. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az egyik egy felakasztható cserépben/tartóban volt, egymaga, a másik pedig egy 60 centis balkonládában (mellette, persze nem közvetlenül paradicsom palánta). Biztosan nem lett túltápozva, mivel semmiféle tápot nem kaptak. Tényleg kezdő vagyok ebben.


Ez pl jó tápoldat neki?

[link]

Ebből keveset, vízzel hígítva permetezzek a leveleire?


Illetőleg a műtrágyát miként kell alkalmaznom?

2015. márc. 11. 11:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen volt az enyém is, mint a képeken, csak sokkal kevesebb virággal és terméssel, illetve ami meg is érett, az is rendkívül kicsi maradt.
2015. márc. 11. 11:04
 8/12 anonim ***** válasza:

"Biztosan nem lett túltápozva, mivel semmiféle tápot nem kaptak. Tényleg kezdő vagyok ebben.


Ez pl jó tápoldat neki?

[link]

Ebből keveset, vízzel hígítva permetezzek a leveleire?


Illetőleg a műtrágyát miként kell alkalmaznom?"



Jónak kell lennie, mert eperhez ajánlják.

Az enyémhez ezt szoktam használni

Vitaflóra virágzás indító tápoldat:


[link]


Tápozás nélkül kicsik maradnak a gyümölcsök.


Tápozni úgy szoktam, hogy a permetező palackba, kb fél liter vízhez kb 5 köbcenti tápanyagot adagolok saccra vagy műanyag fecskendővel mérve és azzal a vizes oldattal a leveleket megpermetezem. (asszem gyógyszertárban lehet venni tű nélküli 5-10 köbcentis műanyag fecskendőt)


A levelek permetezése után a növény földjét tiszta tápanyagtól mentes vízzel megöntözöm, hogy a lecsepegő permetet kicsit felhígítsam, mert nem bírja az eper gyökere a tömény tápanyagot.


A tápozást két-három naponta szoktam csinálni nyáron 15 fok felett. 18-28 celziuszig terem a legjobban. Amikor a hőmérséklet alatta van, akkor nem kell annyira tápozni sem.


A napot szereti és nem szabad kiszáradnia a talajnak, viszont a pangó vizet sem bírja (ami megáll alatta). Tél közeledtével már lassabban érleli be a termésit és a végén, már nov.-dec. környékén megállnak az éretlen gyümölcs kezdemények rajta. Hidegben nem fejlődik. Kint átteleltethető.

2015. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A termést meg lehet várni, amíg teljesen édes illatúra érik. Akkor sokkal de sokkal finomabb, szinte kéjes élmény még szagolgatni is, nem hogy megenni.


olyan epret nem lehet venni a piacon, mint amikor hagyod illatosra érni a házi palántán a szemet.


Viszont olyankor a hangyák és a darazsak is hamar megrágják, mert ők is a finomat szeretik ;-)


Még ami eszembe jutott..

úgy emlékszem, hogy legelőször a talaj tetejére szórtam vékonyan marhatrágya földet, amit lehet zakcskóban venni.


Viszont a palánták tövét nem szabad, hogy betakarja.

Már nem is emlékszem, hogy tettem rá a szarvasmarha trágya földet, de nem fedte el a növénykéket, arra vigyáztam az elején.


Két-három év után az a talaj kimerül és újba kell ültetni a szaporulatot. Az az indaként meginduló hajtásokból nevelhető, amin jönnek új palánták és le tud gyökeresedni a földbe.


menet közben a legalsó, kicsit sérült és gyengülő kötésű levelekből lehet lecsipkedni, az serkenti a tövek megújulását és virág fürt majd bő termés hozását.

2015. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő válaszaidat! :-)

Te hol veszed azt a tápoldatot, mert én bejártam az üzleteket és nem találtam egyiket sem a kettő közül. Mindenhol más márkájú, szimpla zöldség tápoldatot találok.


A másik kérdésem, hogy már most lehet venni palántákat, ezeket mikor ültessem ki? Rögtön, vagy fagyveszély elmúltával? Kicsit korainak tartom, de mindenhol kapható már.


Az utolsó kérdésem, hogy ezek szerint úgy ahogy van, hagyjam kint télire? Műanyag balkonládában lesznek egyébként.


Az utolsó utáni kérdésem pedig, hogy az első virágokat leszoktad-e vágni? Valahol olvastam, hogy akkor később hoz termést, de megerősödik tőle. :)

2015. márc. 12. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!