Kezdőoldal » Otthon » Kert » Koktélparadicsom palántát...

Koktélparadicsom palántát mikor ültethetek?

Figyelt kérdés
Szeretnék panel erkélyén koktélparadicsomot termeszteni, hol érdemes palántát vennem, illetve mikor célszerű kiültetni?

2015. márc. 9. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha elmúlt a fagyveszély, ültethetsz.
2015. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha jónak igérkezik az időjárás ,május első felében.
2015. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Május táján. Amikor már nem csökken éjjel 10 fok alá a hőmérséklet, kint maradhatnak, de korábban is szoktathatod őket a helyükhöz, csak éjjelre vidd be őket.
2015. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Erkélyen nem szoktak lenni késői talajmenti fagyok, ennél fogva nyugodtan lehet palántázni április végén, akár 20-án is. (Természetesen nem a naptárt, hanem az időjárás-előrejelzést figyelve.)

Arra vigyázz, hogy ezek fóliás palánták, és full napra téve megégnek, kell pár nap szoktatás.


Piacon vegyél palántát, olyantól, aki meg tudja mutatni a zacskót, amiből a magot elvetette.

2015. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esetleg akinek van ilyen tapasztalata, erkélyre milyen fajtát érdemes választanom? Tavaly barátnőméktől kaptam palántákat, az szilvaparadicsom volt, úgy 10 szem lett, de a végére ellepték fehér színű tetvek. Kezdő vagyok még, de idén újra szeretnék próbálkozni, azonban a koktélparadicsomot szeretem leginkább.
2015. márc. 10. 10:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Van sok kifejezett balkonparadicsom-fajta, ezek mind törpenövésűek, még színt is választhatsz. Arra figyelj, hogy folyamatos növekedésűt ne vegyél, mert nincs hova felfuttatnod.
2015. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak 10 szem termett, akkor valószínűleg kevés volt a föld nekik.

A levéltetvektől nem kell megijedni, veszel egy tasak permetszert, bekevered egy ablakspriccelőbe, és másnapra végük. Ezt mindenki így csinálja, aki paradicsomot termel.

2015. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy 60 centis balkonládában volt 2 palánta, nem nagyon tudtam volna több földet belerakni. Végül is, ha a pereméig feltölteném, akkor valamivel több lenne.


Milyen permetszert érdemes? Ez nem káros az egészségre, növényre?

2015. márc. 11. 11:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen balkonláda? Ez a kis 12 cm magas?

Akkor az borzasztó kevés föld volt. Egy determinált tőnek kellene annyi föld, mondjuk, egy 5 l-es cserépben.


Az egészségre minden káros.

Ami permetszermaradékot így megeszel azzal a pár szem paradicsommal, az nem árt annyit, mint egy pohár jó klóros pesti víz.

Jó szer pl. a Mospilan, egy nikotinszármazék, ami nagyon gyorsan lebomlik. A cigarettacsikkes permetezéshez képest teljesen veszélytelen, egy teljes 4 grammos tasak tartalmát elfogyasztva sem lesz semmi hatása egy emberre - ennyi szerrel ezer tő paradicsomot le lehet permetezni.

De százféle egyéb permet is létezik.

2015. márc. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, olyan 14 cm a magassága. Idén veszek 4-5 l-es cserepeket. Nekem tavaly egyébként egyszerűen légyirtót ajánlottak. Nem tudom mivel merjem bepermetezni őket. A magoncok egyébként már nőnek!
2015. márc. 18. 08:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!