Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktusz magokat mikor lehet...

Kaktusz magokat mikor lehet ültetni? Ebben a hónapban lehet-e? Hol lehet kapni külön faj magok? Eddig mindig csak kevert kaktuszmagok vannak árusításokban. Lent

Figyelt kérdés
tud valaki ajánlani olyan kertészetet ahol kaktuszokok vannak többségben? Pesten Oázis boltban még nem voltam ott érdemes ?
2010. jan. 12. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Kaktuszmagokat eg nem érdemes vetni, mert ha kikeltek, akkor sok napfényre van szükségük. Legkorábban február második felében célszerü, mert akkor mire kikelnek, már elég sokszor lesz napsütés, lámpával nem igazán lehet eég fényt biztositani, ha meg fényhiányosan indul, akkor nagyon hamar elpusztul fertözésekben.


Sajnos magok beszerzésében nem tudok sokat segiteni, esetleg botanisuk kertekben vagy kaktuszgyüjtöknél lehetne utánna kérdezni.

2010. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Régebben Vaterán és teszveszen rengeteg és különleges magokat árultak, nem tudom most van-e.
2010. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt az oldalt nézd meg. Itt tudsz szerezni magokat és tanácsok is vannak a vetéshez. www.kaktuszgyujtuk.hu

2010. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában április-május előtt nem ajánlott vetni, mert a magok fény hatására és melegre csíráznak, ennek ellenére én pl. ma vetettem....

Magot általában a kaktuszgyujtok.hu-ról érdemes rendelni: sok fajt kínálnak, olcsók, az oldalon ráadásul egy csomó infó van. (Én Kelecsényi Gábortól rendeltem ingyen! Csak postaköltséget kellett fizetni)

[link]

Itt megtalálod az ingyen kínált fajok listáját


Itt pedig kertészetet találsz:

[link]

[link]

2010. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót az utolsónak!
2010. jan. 22. 16:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok... szívesen :)

Rendeltél magot?

Még annyit, hogy a MKOE oldalán már fent van a saját maglistájuk: olcsóbb, mint amit magángyűjtőktől lehet rendelni, igaz az adagok is kisebbek, viszont hatalmas a választék. Javaslom, hogy látogasd gyakran az oldalt és regisztrálj, mert a fórumon nagyon sokat tudnak segíteni...

2010. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!