Kezdőoldal » Otthon » Kert » A műtrágya helyettesítheti a...

A műtrágya helyettesítheti a szerves trágyát a következő esetben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok a műtrágyáért nagyon oda, de tavaly a kiskertemet nem tudtam felrotálni, így ez tavaszra maradt, a szerves trágyát sem tudtam így a föld alá "keverni".


Viszont szeretek kertészkedni. Nagy baj, ha idén elmaradt a szerves trágyázás és csak műtrágyát használok? Első körben pétisót a növények beindításához, utána Volldünger Linzet és csalántrágyát locsolás során.


A hűvösebb időt is kibíró zöldségeket már elvetettem (spenót, borsó, retkek, salátafélék, répafélék, illetve hagymafélék, ez utóbbi csoportnak nem is nagyon jó a szerves trágyázott föld).


Annyit tehetek még, hogy a következő növények alá bedolgozok némi érett, sterilizált szerves trágyát (ami ugye nagyon drága), vagy esetleg ezt ki lehet váltani műtrágyával?


2014. márc. 14. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Lustasággal nem lehet mit kezdeni. Talajfüggő, hogy kell-e minden évben trágyázni. Ha homokos talajod van, akkor kellene. Ellenkező esetben nem muszáj.

"(spenót, borsó, retkek, salátafélék, répafélék, illetve hagymafélék, ez utóbbi csoportnak nem is nagyon jó a szerves trágyázott föld)."


Szerintem pedig, pont ezek a növények is igényelik a szerves trágyát.


A műtrágya saját meglátásom szerint nem helyettesítheti a valódi szerves trágyát (inkább kiegészítésként adható), bár vannak akik azzal vágnak fel, hogy hosszú ideje nem adtak szerves trágyát a földjüknek. Lehet így is, csak akkor a föld szerves anyag készletét merítik ki.

2014. márc. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DWtP..
2014. márc. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:) Köszi a választ.

Két megjegyzés:

1. Ősszel külföldön voltam 3 hónapig, ezért maradt el az őszi földátforgatás.

2."hagymafélék" ---- csak erre értettem, hogy nem kell neki a szerves trágya, a többinek ilyen-olyan mennyiségben jót tesz.

2014. márc. 15. 08:16
 4/4 anonim ***** válasza:
A borsó és saláta például nem igényel szerves trágyát, sőt a borsót a vetésforgóban a nitrogénben szegény talajon a nitrogénigényesek előtt vetjük, de pl. szuperfoszfátot kéne neki adni így is - mert ugyebár kimerült a talaj. A zsákos trágya nagyon drága ha azt vesszük, hogy egy 50L-es zsákkal 550-900 Ft között mozog és ez kb 3-4 nm terület betrágyázására elég, vagy 8-10 bokor tök alá. Több lesz a termés, de amikor majd 1 kiló cukkini 100 ft lesz a piacon, akkor már nem éri meg, mert nem lesz 3x-os a termés. Inkább a cserepes növényekhez érdemes vagy fa ültetésekor.
2014. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!