Miért kell engedélyt kérni egy fakivágásra a kertben?
Figyelt kérdés
Honnan tudja a helyi önkormányzat, ha az udvaron ki lett vágva egy fa? Ha engedély nélkül történik, mennyi a büntetés? Mi az ügyintézés módja és mennyi ideig tart? Esetleg fizetni is kell érte???
2008. júl. 7. 10:06
1/7 anonim válasza:
Amikor vettem a telket, én legyalultattam a tetejéről 20 cm-t, mert olyan szemetes volt. Ezzel együtt a vegetáció is megszűnt rajta, bár nagy fák nem voltak rajta, inkább cserjék. Nekem senki se szólt érte, bár azóta tele ültettem a kertet dísz, és gyümölcsfákkal!
A fák fontosak a jó levegő, és a madarak miatt is! Van általános rendelkezés, de a helyi önkormányzat eltérhet tőle!
én ugytudom hogy csak akkor kell bejelentened ha az utcán van . de ha a kertben akkor nem.
2008. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Szerintem azért kell bejelenteni, mert lehet, hogy a nagy fák tájékozódási pontok háború idején, mikor nincs légiirányítás. Vagy valami hasonló. A nagymamám kertjben lévő ivőkút is regisztrált kút, így nem lehet betemetni. Pont ilyen miatt, hogy háború idején a szomszédoknak is legyen friss víz.
2008. júl. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Egyes térképeken bejelölik a nagyobb fákat is... Tájékozódási pontnak számítanak. azért kell bejelenteni a kivágásukat...
2008. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Igen , a tájékozódás miatt.Ezt megfigyelheted, ha esetleg utazol.Én sokszor láttam ilyet, hogy nagy szántó, és a közepén egy nagy fa.Ezek a sárkányrepülőknek is irányul szolgálnak.Ha egész kicsi a fád, akkor nem érdekes.
2008. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy ha magánterületen van a fa, akkor semmi köze nincs hozzá az önkormányzatnak se senki másnak. Legalábbis mi már vágattunk ki fát és elég feljelentgetősek a szomszédaink, mégse szólt senki semmit.
Bár kertvárosi részen lakunk, szinte minden kertben van több fa is, ráadásul amit kivágattunk nem egy óriási pusztán álló magányos fa volt, hanem egy 6-7m-es fenyőfa. Nem hiszem, hogy ezt bárki is nyilvántartaná, hiszen nem tartom kizártnak, hogy több fa van a környéken, mint ahány ember lakik erre.
2010. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Ezt én se értem, leszámítva a tájékozódási pontot, de a legtöbb helyen még ez sem áll fenn. Demokratikus alapjog megsértése, hogy kívülről akarják megmondani, hogy mihez kezdj a kertedben lévő - nem kívánt - túl nagyra nőtt fákkal, amik aránytalanul nagy helyet is elfoglalhatnak, túl nagy árnyékot adva. Eleve elültetni sem volt kötelező őket, ha meg a fák ültetője később elköltözik, az új tulajnak nem kötelessége együtt élni ezzel az "örökséggel", ha ő másmilyen kertet álmodott meg magának. És más ember régi döntése miatt még fizessen is megváltási díjat, ha nem akar másik fát a kertjébe, szóval röhej. A magántelkek faállománya az évtizedek során amúgy sem változik lényegesen, mert a tulajcserék után a telkek fával való ellátottsága hol csökken, hol pedig nő. Az igazi hangsúly különben is a közterületi fák megóvásán van.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!