Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes kezdeni közel...

Mit érdemes kezdeni közel 5000m2-el (kert)?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki költözni fogunk, kb ekkora lesz a "kert". Nem azért, költözünk oda, mert nagy termelők akarunk lenni, csak a csend miatt meg azért, mert egész olcsón találtuk. De azért ekkora területet nem hagyhatunk parlagon. Eddig is műveltünk egy kis földet de közel sem ekkorát. Kb 2-300 négyzetmétert szánunk arra, hogy termeljünk magunknak ezt azt, de még mindig rengeteg marad. Mit lehet kezdeni annyival? Tartsunk mondjuk állatokat? Tyúkok, kacsák stb vagy ültessünk fákat esetleg még ötletek? Kiadni nem szeretnénk bérbe.
2013. ápr. 2. 21:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó:

Ez jó :))) de azért már náluk is megvan a minimum... nálunk csak az udvar kerített a veteményes nem,de abból még egy db répa nem tűnt el pedig mi rá se látunk és a nagy puszta van ott szóval nyugodtan kifoszthatnák...viszont a tyúkokat nagyon szem elé kellett rakni miután egyik éjszaka 5 tyúknak és 2 libának veszett nyoma úgy,hogy felfeszítették az ajtajukat....persze lehet ezt még fokozni mert a pajtán ami kb szeméttároló rajta volt a lakat kulccsal együtt aztán azt is magukkal vitték :S inkább a sok lomot vitték volna onnan.

2013. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

A legjobb ha kiadod olyannak aki meg is tudja munkálni.

Igy a terület is rendben van,meg fizetséget is kapsz érte.

Aki neked fenyőst javasolt,annak nem volt még fenyő ültetvénye .A kivágása után is ott marad a sok gyökér a földben .

2013. ápr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
erre én is gondoltam, hogy azzal mi lesz, mert kiásni az azért munka
2013. ápr. 3. 20:27
 24/32 anonim ***** válasza:

Én sok ilyen területet csinálok összesen 2 hektárt, van egy rába 15 traktorom, eke, talajmaró,pót,stb műszakis,és egy robi 250-t, úgy egyeztem ki a kert tulajdonosokkal hogy ellátom őket mindennel amit termelek a kertjük méretével arányosan átlag 5-6-féle termény termelek, idén: borsó, hagyma, fűszerpaprika, kukorica, burgonya, paradicsom.

1000m2 re én 4-5-mázsát szoktam adni.(fűszerpaprika nyers súlyban nem szárítva) ez elsőre sok, de nekem nem kerül pénzbe a földterület, nekik meg a földel nem kell vesződni.

Elsőre mindig csak szántással indul utána az ominózus kérdés "nem akarnám csinálni"


Tehát szerintem próbálj meg kooperálni egy mezőgazdaságban jártas kis-traktorossal (mtz ekkora kertben nagyobb kárt csinál mint hasznot és vetni sem egyszerű vele)


Hogy konkrétat is írjak címszavakban:zárt kert 1500m2,szerves trágya kondor burgonya 2100 bokor ,sencor,stomp,npk,kálium sulfat,lomb trágya +réz +burgonya bogár, juni-4-től minden felfüggesztve, augusztus 20-tól betakarítás heti egyszeri intenzív öntözéssel hozam 1.3kg-1.5 kg/bokor,3000kg bevétel: minden kiadást levonva ebből a kertből nekem 160e, gazda 50e, kiadás 42e ft.

Heti 3 órát zavartam őket átlagosan, betakarítás előtt még annyit se.

2013. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Végigolvastam az összes hozzászólást tüzetesen másodjára is, én ugyanebben a cipőben jártam anno, elhunytak feleségem szülei és örököltünk egy házat 2000m2 el onnan indult az egész, parlagon nem érdes hagyni, nagyon szép pénzt hozhat neked, megfelelő szakértelemmel egy átlagfizetést simán kihozhatsz belőle úgy hogy teli a fagyasztó.

Parlagon ne hagyd én mindenféleképp keresnék egy gépes szakít a helyedben, akkor minimális kiadással kell számolnod. Géppark az húzós, de úgy ki lehetne hozni ha pl 1500m2 művelnéd akkor egy egytengelyes kis traktorral megoldható lenne első évben visszahozná az árát, ha érdekel vasárnap 7-én melóból összedobok egy képpel illusztrált csomagot, lediktálom mihez mi kell hogy ne szakadj bele, meg ne keljen gazolni,és szép hozam legyen,

viszonylag fillérekből meg lehet oldani a művelést, hegesztő meg vas kell, meg egy terra, vagy egy robi 250 t

2013. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
18:58 te rengeteg bérleti díjat fizetsz, felén hektáronként 40.000 Ft-ért megy.
2013. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"18:58 te rengeteg bérleti díjat fizetsz, felén hektáronként 40.000 Ft-ért megy."


Sejtetem hogy felvetődik, határban 1 hektár: bérleti díj,nagygépes művelés,nagygépes betakarítás, szállítás, egyfélét tudok vetni,nem tudok locsolni,stb stb sorolhatnám a hátrányait.


Az én esetemben, nincs kp bérleti díj terményben fizetek,(örülnek a tulajok hogy nincs gazba)a rábám alkalmas a feladatra, tudok locsolni, kérhetek áramot ha kell,sokkal nagyobb a négyzetméterre számított hozam, bizonyos mértékig védve van a lopás és vadkártól,és olyan menyiséget termelhetek kertenként amit szerződések nélkül el tudok adni, és van több jobb talajjal rendelkező kert amibe pl fűszerpaprika,paradicsom kerül, a gyengébbekbe kukorica borsó, vagy burgonya,hagyma.


Nekem ez így nagyon nagyon megéri hidd el, és ki nem tenném a határba a lábam, de ennek semmi köze ahhoz amit a kérdező felvetett.

2013. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
nyugodtan megvitathatjátokma dolgot minden tapasztalat érdekel! köszi mindenki válaszát!
2013. ápr. 4. 23:06
 29/32 anonim ***** válasza:
Rövidebben, rengeteg ilyen van: egyiknek gépe, másiknak telke, a gépes megműveli beveti, közösen gondozzák, telkes locsolja esetleg permetez,paprikát fűz stb betakarítás, utána kiadás levon és feleznek.
2013. ápr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje: nyugodtan megvitathatjátok"


Annyira megvitatni való nincs, ez logikus felvetés hogy 1hektár 10.000m2 50.000-körül van a határba/év de a kis kert az más tészta, és optimálisabbak a feltételek is.

Neked kérdező egy lehetséges alternatívát javasoltam, fentebb írtam voltam én is ilyen cipőbe 5000m2 gép nélkül az nehéz ügy.

2013. ápr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!