Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes kezdeni közel...

Mit érdemes kezdeni közel 5000m2-el (kert)?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki költözni fogunk, kb ekkora lesz a "kert". Nem azért, költözünk oda, mert nagy termelők akarunk lenni, csak a csend miatt meg azért, mert egész olcsón találtuk. De azért ekkora területet nem hagyhatunk parlagon. Eddig is műveltünk egy kis földet de közel sem ekkorát. Kb 2-300 négyzetmétert szánunk arra, hogy termeljünk magunknak ezt azt, de még mindig rengeteg marad. Mit lehet kezdeni annyival? Tartsunk mondjuk állatokat? Tyúkok, kacsák stb vagy ültessünk fákat esetleg még ötletek? Kiadni nem szeretnénk bérbe.
2013. ápr. 2. 21:21
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy lehető leg idő és energiatakarékosabbat.
2013. ápr. 2. 21:22
 2/32 anonim ***** válasza:
62%
Én parkosítanám az egészet, rengeteg fantázia van egy ilyen méretű telekben. Annyi a szépséghibája, hogy sok vele a munka. Ha nem akarsz vele dolgozni, akkor a nem használt részt egyszerűen fel kell szántatni, és kéthavonta nyírni a gazt.
2013. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Hát a parkosítás szerintem nem nyerő. Igazából így leírva nem, de hatalmas terület ami nagy költséggel is jár gondolom. Azért is szeretném valamire hasznosítani, hogy a gyerekek megtanulják, esetleg egy kis bevételt is hozzon nekik (teszem azt eladják a tyúktojást vagy lekvárt akármit) tanuljanak egy kis gazdálkodást.
2013. ápr. 2. 21:30
 4/32 anonim ***** válasza:

Akkor elgondolkodhatsz a komolyabb termelésen. Ennek persze feltétele a befektetés(mindenféle talajelőkészítés és egyéb mezőgazdasági munkák), tehát megint csak nem a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldásról van szó.

Szóval vagy parlagon marad a nagy része, vagy pénzt kell ölni bele.

2013. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Nagy termelést pedig azért nem szeretnék, mert az fárasztó. Én dolgozom, feleségem gyerekekkel otthon van ők pedig nem annyira nagyok még, hogy tudnák egyedül csinálni. (3, 9, 12)

Gondoltam rá, hogy egy kis ez, egy kis az de abban van valami? Pl ültetni bodzát, gyümölcsfákat, szőlőt, tartani kisebb állatokat. Csak ezekkel külön is munka van együtt meg...

2013. ápr. 2. 21:37
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezekkel külön-külön több dolog lenne, mint mondjuk egyféle termeléssel. A fák-bokrok metszése, az állandó gazirtás, permetezés, szüret, stb. Egy kerttel mindig lesz meló, maximum mindig másféle. A termeléssel lenne a legkevesebb baj, mert annak a szakaszai nagyrészt gépesítettek: nem kell kézzel ásni, permetezni, ültetni, de még betakarítani sem. Nincs ingyen, de a legkevesebb munkát kérdezted.

Minden mással csak a munka van. Persze ültetheted a bokrokat-fákat komolyabb rendszer nélkül, de a termés is olyan lesz, és a gaz is nagy gondot fog okozni.

2013. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Már elnézést, hogy itt nyígok, de tényleg tanácstalan vagyok. Nem akarom, hogy a gyerekeknek ne legyen szabadidejük, vagy hogy ha megunják ránk szakadjon a rengeteg meló, de ők meg jelenleg szeretnék mindig kint vannak velem a kertben. Nagy felelőséget sem akarok rájuk ruházni. Feleségem felhozta azt (mondtam neki, hogy ilyen jellegű kérdést írtam ki) hogy legyen egy nagyobb rész kialakítva (befüvesítve) a gyerekeknek, mondhatni játszótér gyanánt. Mögötte állatok néhány tyúk kacsa, azokkal nincs akkora gond. Hátul gyümölcsfák szőlő bodza(az volt az első ötletük, imádják a bodzaszörpöt) valamint a veteményes kert. Így lesz egy jó nagy terük, ahol játszhatnak szabadon, valamint mindenhez lesz valamennyi tapasztalatuk, hogyan kell csinálni.

Elnézést, hogy itt felteszem a kérdést és meg is válaszolom, de most jött ez az ötlet(bár lesz még 100:))

2013. ápr. 2. 21:43
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Jók a tervek, de fél hektárnyi telek az hatalmas. Amikor én vettem a házat, és megnéztem a 700 m2 telket, lehidaltam hogy milyen nagy. És tényleg, a mai napig szenvedek a fűnyírással, pláne azóta hogy fásítva/tujásítva van(ugye kell szegélynyíró is, tehát dupla munka). Ha ezt a munkát megszorzom héttel... Na arra nekem biztosan nem lenne időm.

Apósoméknál is hasonló méretű a telek, ők is próbálkoztak fásítással, szántással termeléssel, már inkább parlagon van a 80%-a, és időnként levágatják fűkaszával. Elképesztő meló ez, nem elkeseríteni akarlak, csak ez az igazság.

2013. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Persze ezt tudom. Nem is szándékozom az egészet művelni. Majd ha a gyerekek nagyok lesznek azt csinálnak amit akarnak rajta. De ha parlagon hagyom én tényleg sajnálnám a dolgot. Maximum csinálunk egy focipályát :)
2013. ápr. 2. 21:53
 10/32 anonim ***** válasza:
81%
Na, máris jönnek az ötletek. :) Innentől nincs megállás: egy kis focipálya, egy kis kosárpálya, egy rész a homokozónak(ha még kicsik), egy rész a csúszdának és egyéb kerti fajátékoknak... A végére meg mehet a termelés. Ha fával tüzeltek, kell fatároló is, meg garázs a kocsinak, és máris fele akkora a művelendő terület. Az is elég nagy, de talán már kezelhető.
2013. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!