Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes kezdeni közel...

Mit érdemes kezdeni közel 5000m2-el (kert)?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki költözni fogunk, kb ekkora lesz a "kert". Nem azért, költözünk oda, mert nagy termelők akarunk lenni, csak a csend miatt meg azért, mert egész olcsón találtuk. De azért ekkora területet nem hagyhatunk parlagon. Eddig is műveltünk egy kis földet de közel sem ekkorát. Kb 2-300 négyzetmétert szánunk arra, hogy termeljünk magunknak ezt azt, de még mindig rengeteg marad. Mit lehet kezdeni annyival? Tartsunk mondjuk állatokat? Tyúkok, kacsák stb vagy ültessünk fákat esetleg még ötletek? Kiadni nem szeretnénk bérbe.
2013. ápr. 2. 21:21
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Van melléképület, garázs is. azon felül van közel 5000nm2, de kösz iaz ötleteket
2013. ápr. 2. 21:59
 12/32 anonim ***** válasza:
Ültess bele fűszernövényeket. A citromfű, menta, tárkony nem kíván szinte semmi munkát, a gazat viszont elnyomja, és pár év alatt nagy területet beborít. A citromfűből, mentából teát, vagy szörpöt is lehet készíteni.
2013. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Őszintén ekkora területen ha valaki termeszt zöldséget, netalántán még fóliasátra is van, vagy még egy két állat, gond nélkül FŐÁLLÁSBAN meglehet élni belőle.


Üdv: egy Gazda

2013. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Jó ötlet. 5000 négyzetméternyi citromfüvem lesz, ha valakit érdekel jöhet teherautóval érte :)

Elnézést a gúnyolódásért, csak poén volt, egyébként tényleg jó ötlet ez is, köszönöm. Felirkáltam egy papírra az ötleteket, van már sok...

2013. ápr. 2. 22:05
 15/32 anonim ***** válasza:
Ez azért soha nem fog teljesülni: idő -és energiatakarékosság. A parlagon kívül bármit írunk, ahhoz komoly tőke kell és rengeteg befektetett munkaóra.
2013. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

Vagy van még egy ötletem ültesd tele karácsonyfával, vagy tujákkal, és akkor már csak azokat kell gondoznod, és ez jóval könnyebb mint egy hatalmas konyhakertet. Nem beszélve arról, hogy pár év múlva mikor kitermelitek hatalmas hozama lesz.


Üdv: egy Gazda

2013. ápr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán kiadhatnád egy részét gazdálkodni pl öreg néniknek, akik panelban laknak. Ő teljesen rendben tartaná (nincs vele munkád, renden van), és vagy bérleti díjat kérnél cserébe, vagy termést, de ne egy nagy összeget.
2013. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
83%
Ekkora területen megpróbálhatnád,hogy kukoricát ültetsz.Van vele dolog,de aránylag hamar visszahozza az árát,amit akár tápként is eladhatsz,ha tudod tárolni akkor a téli időszakban jó áron lehet adni.Lehet napraforgót is ültetni és a kertedben lévő hasznos madaraknak is jut belőle.Igaz ehhez öntöző berendezés is szükséges,de valamit valamiért.A ház közelébe lehet paradicsomot,paprikát és azokat a növényeket ami a háztartáshoz szükséges.Elfér benne az akácfa is ha megnő akkor még jó lehet tüzelőnek? A birtokodon jól jönne a tyúkok tartása már amiatt is,ha kiengeded őket az ólból akkor megtisztítják a területedet és nem kell feleslegesen sok vegyszert használnod.Nagyobb állatot csak abban az esetben tartsál ha magadnak szánod! Lehet burgonyát is vetni. A gyógynövények begyűjtése elég macerás,ha nem a veteményed megvédése miatt ülteted akkor szerintem nem érdemes vele foglalkozni,jó lenne ha a fontosabb dolgokat vennétek szemügyre amit télére el tudtok rakni.Meg kellene nézni a tárolás mennyire van megoldva nálatok:nálunk a pince erre alkalmatlan mert vizesedik.
2013. ápr. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Mi is egy hatalmas résszel vettük a házat...szerencsére pont egy szántőföldbe esik bele a részünk így megtartottunk belőle egy kicsi részt veteményesnek a többit meg "kiadtuk" a körülöttünk lévő szántóföld tulajdonosának :) Így nekünk azzal semmi dolgunk :) kukoricát vagy búzát termesztenek és mi cserébe a takarmányból kérünk ami a 25-30 tyúkocskáinknak simán elég 1 évre így a tojás és a husi tiszta haszon nekünk.
2013. ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat,nem tudom,ki mit javasolt.

Szerintem akármibe fogsz,azon múljon,hogy mennyi cigó van a környéketeken. Akkora területen-ha fertőzött-csak 24 órás felügyelettel lehet megőrizni bizonyos terményeket,és az állatokat.

Ezt is sajnos figyelembe kell venned.

2013. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!