Kezdőoldal » Otthon » Kert » A penészes narancshéjat...

A penészes narancshéjat beletehetem a komposztba?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy attól aflatoxinos lesz e? Vagy ez nem olyan penészgomba?
2013. márc. 24. 16:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A dió levélből, tuja leaprított lombjából sok mással keverve, fél év után tökéletes komposzt lesz.


Ami lassabban komposztálódik az a fél cm-nél vastagabb gally, ág, dióhéj, egész alma, tojáshéj, toll.

2013. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam,hogy a diólevél mérgező és csak elégetve szabad beletenni. Vagy nem jól tudtam?
2013. márc. 26. 13:27
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
A diólevél mérgei lebomlanak mint pl a nikotin a dohányszárból, mivel fehérje illetve hormon toxinok. Azonban a tuja apoláris hidrofób terpentinje és gyantája nem bomlik el. Komposztálódik ugyan, de nem fogja javítani a termőréteget, legfeljebb a savas talajt kedvelő növények élnek meg benne valamennyire vagy maga a fenyőféle. (lásd. a fenyőerdőben semmi nem él meg még a világos a peremén sem.). Persze ha csak azért történik a komposztálás, hogy ne kelljen eltüzelni, kevesebb helyet foglaljon, akkor megfelelő módszer lehet. Én személy szerint azért komposztálok, hogy amit kiszedek a földből tápanyagot a zöldségnövények által, annak egy részét visszapótoljam, nem azért, hogy olajokkal terheljem a földjüket.
2013. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mifelénk a fenyőerdő szélén is van aljnövényzet, az elegyes erdőben szintén.

A fenyvesek mélysötét talaján nem is csoda, ha nincs növény.


A másfél köbméteres komposztba elvész a nyersen párszáz liternyi tuja apríték.


Egyébként meszes talajon próbálok málnát, epret, lóbabot... termeszteni, szeles terülrten. Ezek egyenesen örülnek a tujaapríték mulcsozásnak.

Talán kicsit savanyít és a nedvességet is megtartja.

2013. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!