Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tulipánhagymát hogyan ültessek...

Tulipánhagymát hogyan ültessek cserépbe? Van rá esélyem, hogy fog a lakásban virágozni, vagy kihajt egyáltalán?

Figyelt kérdés
Hollandiából kaptam egy hagymát, fekete tulipán, elvileg ha most elültetem és benn tartom akkor 4 hónap múlva virágozni fog. Tényleg ennyi az egész, hogy elültetem és várok? Nem kell előtte lehűteni vagy valami? Mindenhol mást olvasok, és nem szeretném tönkretenni a hagymát.
2012. okt. 5. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A tulipánhagymák csak akkor virágoznak, ha télen hideghatás éri őket. Tehát ha lakásban tartod, akkor ki fog hajtani, de virág nem lesz rajta. A legjobb kiültetni, most már lehet, de egy hónap múlva sem vagy elkésve vele. Ha nincs rá módod, akkor cserépbe is lehet, de akkor is rakd ki, hogy érje a hideg, a fagy egészen tavaszig!

A fekete tulipánokról pedig csak annyit, hogy ugyan gyönyörűek, de olyan fekete nem szokott lenni, mint a képeken, inkább sötétlila. De tényleg nagyon szépek.

2012. okt. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos csak cserépbe tudom rakni:) Valami olyasmit olvastam hogy ilyenkor elég hűtőben tartani 2-3 hetet, aztán mehet a cserépbe és elvileg benn már januárra virágozni fog, nem csak tavaszra.
2012. okt. 6. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne igaz:-) De ha jobban belegondolok, most elrakod a hűtőbe 2-3 hétre, akkor abból nem januárra lesz virág, hanem kb. decemberre. Meg lehet próbálni, de én inkább maradnék a hagyományos módszernél.
2012. okt. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!