Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea gondozasi tippekre...

Orchidea gondozasi tippekre lenne szuksegem, korulbelul masfel honapja kezdett ujbol viragozni nagyon szepek a viragok de a tegnap eszre vettem hogy mar az elso viragok kezdenek elhervadni, nem tudom mi lehet a problema?

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 16:08
 1/3 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A legnépszerűbb orchideák trópusi,szubtrópusi területek párás mikroklímájú területeiről származnak!A virágeldobás leggyakoribb oka a száraz levegő és/vagy a huzatos helyiség lehet!

Ha párás a levegő és nincs huzatban a növényed,továbbá nem látod nyomát bármilyen betegségnek,akkor sem kell elkeseredni!Bizonyos fajták vagy hibridek,"csak" 1,5-2 hónapig,míg némelyek 6 hónapig virágoznak!

Amennyiben a felsorolt eshetőségeket ki tudod zárni,a folyamat feltehetően természetes!

2012. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy locsolod? Vagy heti 1x locsold, akkor úgy, hogy felülről öntesz a cserepére, ahogy átfolyik, még egyszer öntesz rá, és a kaspóból öntsd ki a vizet, nem állhat alatta!! Vagy pedig lehet 2 hetente, akkor meg úgy, hogy vödörbe engedsz vizet, megmeríted benne, pár percig benne hagyod és kiemeled, kicsurgatod és mehet vissza a kaspóba. A leveleit nem szabad, hogy érje a víz. Figyeld, hogy a gyökerei milyen színűek. Ha zöld, akkor még nem szükséges nagyon meglocsolni, ha szürkül, vagy már szürke, akkor locsold meg. Ha nagyon melegben van, akkor lehet, hogy heti 2x is meg kell locsolni (vagy heti 1x a merítős módszer). Tápoldatozni nem szükséges, amikor van rajta virág. Valamint ne tedd nagyon tűző napra, de a világosat szereti. Párásítani is lehet neki, én azt locsolásnál szoktam. Át lehet a leveleit is törölni vizes vattával.


Nem ültetted át véletlenül mostanában? Akkor nem szabad, amikor virágzik, mert azonnal ledobálja a virágokat meg a bimbókat sajnos. Meg a huzatot se bírja, ahogy az első válaszoló írta.


Az átlátszó cserép meg nem kötelező. A léggyökereket nem szabad leültetni meg levágni, de az átlátszó cserép meg kaspó nem érdekes. Mi évtizedekig több fajta orchideát termesztettünk üvegházban, és árultunk virágpiacon, nekünk fekete meg piros cserépbe voltak beültetve, és semmi bajuk nem volt. :) Még most is áruljuk a virágpiacon, csak ezek Szlovéniából vannak hozva, kimondottan Phalaenopsis kertészetből.

2012. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen fajta orchideáról van szó? Ha lepkeorchidea, akkor lehet, hogy túl melege van és ezért lassan elvirágzik. Vagy, ha nálatok is nagy lehűlés volt, lehet, hogy az tett be neki. Ha alulról felfelé hervad, akkor szerintem csak annyi, hogy már nyílik elfele, nyáron nem olyan tartós a viráguk.

Itt van néhány leírás, szerintem egész jók:

[link]

2012. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!