Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchideát hányszor kell...

Orchideát hányszor kell öntözni egy héten? Egy éve megvannak, mikor fognak virágozni?

Figyelt kérdés

Nekem azt mondták a nagynénik, hogy heti egyszer vízbe kell mártani őket kb két órára. Kapnak közben tápoldatot is. Jó ez így? Máshol meg azt olvasom h nem állhat alatta a víz, de gondolom ez a hétköznapokra vonatkozik.... ti hogy csináljátok?


(amúgy lepke orchideákról van szó... [link] -> ezt olvastam el hozzá... )


2012. máj. 10. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:

a természetes élőhelyén állandó 25-30°C hőmérséklet van, és minden nap esik eső.


a talaj tápanyagban szegény.


Ha ezeket a körülményeket próbálod reprodukálni, jó lesz a virágnak.

2012. máj. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia, én nem vagyok egy virágzseni de az orchideám gyönyörű , 3 éves és most 15! virága van 2 tőn! Én nem öntözöm sokat, hetente alá öntök vizet amit általában beszív, ami szerintem fontos hogy jó napfényes meleg helyen legyen, télen én radiátor fölött tartottam, szerintem azért is lett ilyen csodálatos most!
2012. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!