Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha idén márciusban, áprilisban...

Borcsi02 kérdése:

Ha idén márciusban, áprilisban ültetek kis méretű kardvirághagymát, nyárra már fog virágozni?

Figyelt kérdés

Nem tudtam megállni,amikor megláttam ma egy jó nagy csomag,50 db-os kardvirághagyma mixet,mert imádom ezt a virágot,így megvettem.Elég kezdő kertész vagyok,de régen nagymamám kertje teli volt vele,és szerettem volna ezt reprodukálni:)

Aztán anyukám kicsit elkeserített,mert szerinte a kisebb,3-4 cm-es,kereskedelmi forgalomban kapható gladiolus hagymák gyakorlatilag "szemetek",és becsapják vele valamilyen szinten a naiv vásárlót,mert ha idén ültetem,szerinte lehet,hogy zöldellni fog,de virágozni valószínűleg még nem. Azt mondta,az igazi,erős és szép kardvirág hagymája olyan 8-10 cm-es alapjáraton,és hogy ne fűzzek sok reményt ahhoz,amit vettem,inkább szép egynyári virágokat vessek,ne ezzel legyen tele a kert.Persze azokat is szeretnék majd,de EZT is!:)

Tudom,hogy ő már tapasztalt ilyen téren,de esetleg nektek van valamilyen pozitív tapasztalatotok a kisebb hagymákkal,vagy egyáltalán bármilyen jó tanács ezzel a virággal kapcsolatban?

Nagyon reménykedem,hogy igen:)

Köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 24. 12:25
 1/9 anonim válasza:
Én tavaly ültettem el kardvirág hagymát,igaz a nagyobbat de az szépen virágzott!
2012. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát,én sem adom fel csak úgy:)és majd kiderül.az az igazság,hogy a kertészetben,ahol vettem,volt többféle kiszerelésű,meg színű kardvirág hagyma,de mindegyik kisebb,pár centis volt.Ha igazi termetes hagymákat láttam volna,szerintem ösztönösen azt vettem volna meg.

Egyébként pontosan mikor ajánlatos ültetni?mert erről is annyi eltérő infó van.április elején,közepén már lehet?

Hallottam olyat is,hogy május végéig,két hetente,szakaszosan lehet ültetni,és akkor nem egyszerre virágzik el az összes.

2012. márc. 24. 16:30
 3/9 anonim válasza:
Szia! Ne keseredj el!! Tavaly én is "csomagos" hagymákat vettem, nem voltak túl nagyok, elültettem őket és egytől egyig kibújtak és olyan pompás színekben virágoztak, hogy mindenki megcsodálta őket, aki felénk járt :) Szóval ne add fel a reményt! Én most azokat ültettem újra, mert bizony a nyár alatt lettek ők is 8-10cm-sek ezernyi apró hagymával :)
2012. márc. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jaj de jó!:)Hát ez szuper!Köszönöm a válaszod,remélem,nyárra nekem is olyan szép színpompás lesz a kertem:)
2012. márc. 24. 21:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is virágoztak a kicsi hagymák.:)
2012. márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét!

Ti mikor ültettétek?Már most lehet?vagy még várjak vele?

2012. márc. 25. 16:10
 7/9 anonim ***** válasza:
éN PLD. MÁR 3 HETE KIÜLTETTEM A hagymákat,de önözni,csak most öntöztem be,mert irtó nagy a szárazság...-remélem szépen elő fog bújni :)-első kardvirág ültetvényem,én 80 db-ot ültettem ki :)
2012. márc. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor nemsokára,pár napon belül,én is kiültetem őket!80 hagyma,nem semmi:)az brutálisan gyönyörű lesz,még ha csak 60 bújik is ki:)
2012. márc. 25. 17:38
 9/9 anonim ***** válasza:

igen-igen :) -azon vagyunk,egy kicsit feldobjuk a környezetünket :) -imádom a csodaszép kertet gondozni,és a virágokat :)

Remélem Neked is nagyon szép lesz minden :)

2012. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!