Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti hogy tartjatok az orhideato...

Ti hogy tartjatok az orhideatokat?

Figyelt kérdés

Olyan 2 honapja, hogy kaptam egy orhideat paromtol (lepke orhideat), akkor azt hiszem 4 virag volt kinyilva, meg volt rajta egy csomo bimbo. A nagyok, azok kinyiltak, a kicsik lepotyogtak. Most 9 virag van rajta. A haloszobaban tartom a komodom tetejen, mondhatni szurt fenyt kap, de jo vilagos a szoba. Ala tettem egy edenyt, amibe nem er bele, es mindig toltogetek bele vizet. Nagyon pici vizet szoktam ra locsolni hetente 2x, mert tenyleg nagyon keves vizet adok neki. Anyosom mondta, hogy bele kell allitani neha vizbe fel napra. Neki mar 2-3 eve van orhideaja. 2 napja beletettem vizbe, ahogy mondta. Ugy tunik a levelei megerosodtek, jobb a tartasuk. Olyan 23-24 fokon tartom most. Jo ez a homerseklet neki a hosszu viragzashoz? Meddig viragzik?

Miutan elnyilt, tenyleg le kell vagnom a szarakat? (anyosom mondta, hogy le kell) Vettem orhidea tapot, belekevertem vizbe, azzal szoktam locsolni. Nem baj, hogy mindig kap tapot?


2012. ápr. 2. 15:07
 1/5 anonim válasza:

Nekünk évek óta van. Mindig sokat virágzik. Hetente egyszer kiviszed a mosdóba, állott vízzel eláztatod (legjobb ha csurgatod), megvárod mig kicsurog, azután tedd a helyére. Alá ne önts vizet mert utálja, kriohad egy idő után. A heti egy áztatás elég, többet nem igényel. A léggyökerein keresztül a szoba levegőjéből is fel tud venni nedvességet! A legjobb, ha átlátszó cserépben van, mivel ez a növény a gyökerein keresztül is fotoszintetizál. Szóval teljesen másként működik mint a szobanövények legtöbbje. Természetes élőhelye fák törzse, ahol talaj sincs.


Évente mikor épp elvirágzott már, megéri átültetni, de csak speciális orchidea talajba, ami nagyrészt zúzott fából áll. A virágok szárait csak akkor vágd le, ha teljesen leszáradtak, mivel néha mégegyszer virít ugyanarról a szárról.

2012. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Kimaradt: a cserépből kilógó gyökereket nem szabad bántani, levagdalni. Ezek léggyökerek, fontos a növénynek.
2012. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oke, akkor az aztatast majd a tussal csinalom, de hany percig aztassam? Hulyen hangzik, de pontosan leirnad, hogyan csinalod?

Meg akkor a szarakat is akkor vagom le, ha mar elfonnyadnak, elszaradnak:D

Majd minden szombaton megcsinalom, akkor szoktam a "tobbieket is locsolni"

Az atultetesrol azt hallottam, hogy 2-3 evente eleg. Te minden evben atulteted?

2012. ápr. 2. 15:42
 4/5 anonim válasza:
Én csak ráöntök vagy egy vizespohárnyi vizet és kb egy percg tartom a mosdó felett. Átültetést akkor szoktam ha megjelennek zöld algák az edény belső falán, mivel az alga elveszi a fényt a gyökerektől, meg bepunnyad. Ez a sok napfény hatása mert nálam elég világos helyen van. Van aki visszavágja a gyökerét átültetésnél, én nem szoktam. Az átültetés nem viseli meg mert a talaj igen laza darabos. Amúgy szerintem strapabíró növény.
2012. ápr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi, igy mar vilagos a zuhanyoztatas:D Majd figyelem en is az algakat, moszatokat. Atlatszo muanyag cserepben van, szerintem mindenhol igy aruljak, es atultetesnel ugyanabba tesezed gondolom vissza, csak kitakaritod a cserepet. Kiveve, ha tenyleg nagyobb helyet igenyel. Az enyembe is csak keregdarabok vannak, meg ilyenek.:D
2012. ápr. 3. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!