Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertbe mostanában milyen...

Kertbe mostanában milyen virágot lehet vetni, ami még a nyáron virágzik?

Figyelt kérdés
Hagymás növények érdekelnének főleg.
2012. márc. 22. 23:31
 1/3 Kerria ***** válasza:

még mindent....:)


egynyári, kétnyári, évelő....ha magra gondolsz.


amúgy a hagymásokat ültetni kell. ha a tulipán, nárcisz, jácint, stb-re gondolsz, azokat ősszel ültetik a tavaszi virágzáshoz.

2012. márc. 23. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagymás növényeket,ha most ülteted el,már az idén nem fognak virágozni. A legtöbbnek most van a virágzási ideje. Augusztusban kell őket elültetni,hogy jövőre virágozzanak.
2012. márc. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
hagymásokat már tavaly el kellett volna ültetni, de van egy bevált módszerem. A hagymának ahhoz, hogy csírázni kezdjen, szüksége van "pihenő időre", ami azt jelenti, hogy legalább egy hónapig hidegben, de nem fagyban(!!!) kell lennie, hogy aztán a meleg hatására nőni kezdjenek. Mivel a tél már elmúlt, ezért ha már kiülteted, nem lesz a föld elég hűvös. Én azt csináltam, ha tavasszal kaptam hagymát, hogy betettem 3-4 hétre a hűtőszekrénybe, mert ott ugye 3-4 fok van, kb annyi, mint télen a föld alatt. És ha pár hétig a hűvösben vannak, utána ki kell őket ültetni, és hamarosan ki is nőnek! (Nagyon fontos, hogy NE A FAGYASZTÓ TEDD, mert akkor megfagy a hagyma és már soha nem lesz csírázóképes)
2012. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!