Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meddig él/virágzik egy jácint?

Meddig él/virágzik egy jácint?

Figyelt kérdés
Kaptam egy jácintot nőnap alkalmából , de nem vágva, hanem cserépbe. Meddig élnek ezek a virágok? :) Még nevet is adtam neki és amikor zenét hallgatok néha melléteszem a headsetet xD .

2012. márc. 9. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha hűvös van akkor tovább. Szobában hamar elvirágzik. Alapvetően egy kerti növény, ki szokták ültetni a hagymáját.
2012. márc. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1-2 hetet bírnak szobában. Érdemes hűvösebb helyre rakni. Imádom az illatát :) Ha elvirágzik, akkor nem szabad levágni a levelét, abból nyer tápanyagot a gumó. Ősszel kiültethető a kertbe, tavasszal fog újra virágozni.
2012. márc. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ohh. Látom a virág cetlijén 12-18°C , de kint sokkal hidegebb van :( Nem akarom, hogy gyorsan elvirágozzon :(
2012. márc. 9. 23:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért, de én is cserepes jácintot kaptam és a második válaszolótól kérdezném, hogy levirágzás után a földben kell hagyni?

/még egyszer bocs.../

2012. márc. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,elvirágzás után a földben kell hagyni. A nyár végén kiveheted és elültetheted a kertben.
2012. márc. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És utána sok-sok évig hoz még virágot!
2012. márc. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor Harry nem fog meghalni ! :D Köszönöm a válaszokat :)
2012. márc. 10. 11:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, földben kell hagyni, picit locsolgatni, így szerez tápanyagot a gumó. Amikor elszáradt a levél, akkor kicsit lehet pihentetni locsolás nélkül, hűvösebb, száraz helyen. Ősszel kiültetés, ahogy írtam. De ha télen nem kap megfelelő ideig "hideget", (fagyot), akkor nem virágzik (gumósakra jellemző). Ezért nem lehet csak úgy melegből elültetni ismét, mert csak levelet fog hozni :)

Érdekes a természet és gyönyörű :)

2012. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

/az offos/

2012. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Gigike86 válasza:
Jaaaj hát ez nagyon aranyos volt :)))) Remelem Harry meg ma is hozza a finom illatos kis viragait neked :) Koszonom a hasznos informaciokat..:)
2017. márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!