Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchideámon már csak egy...

Az orchideámon már csak egy virág van. Ha szeretném szaporítani, akkor a virágport leszedhetem róla, majd lefagyaszthatom, és ha újra virágzik, akkor a lefagyasztott virágporral be lehet porozni, vagy a fagyasztásnál tönkre megy?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Orchideát magról szaporitani házilag majdnem lehetetlen, kertészetekben is csak kevés helyen van meg a szükséges berendezés hozzá. Nem igazán hiszem, hogy éppen neked sikerülni - de ha nagyon érdekel, akkor keress rá a témára az interneten.


Elvileg ilyen módon be lehetne porozni, de a legtöbb orchidea a saját virágporára immunis, nem köt magot, csak akkor, ha két - genetikailag - különbözö növényt porzol össze. De mivel a legtöbb kapható orchidea klónozással lett szaporitva, gyakorlatilag mind ugyanaz a növény genetikailag.

2012. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kerria ***** válasza:

Sajnos igaza van az előttem szólónak, persze egy próbát megér, én hiszek a csodában, és sajnos ez is annak számítana ha sikerülne.


:( Pedig milyen jó lenne


A kérdésedre a válasz, amúgy a virágpor nem megy teljesen tönkre, szóval ez a része még esélyes is lehetne.

2012. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!