Kezdőoldal » Otthon » Kert » Citromfámat mikortól lehet...

Citromfámat mikortól lehet kivinni az udvarra?

Figyelt kérdés

Van egy citromfám és olvastam, hogy szépen, fokozatosan kell hozzászoktatni a kinti levegőhöz. Úgy gondoltam, hogy napközben kint lenne, estére meg behoznám....


Hány foknál vihetem ki? (15? 20?)


2012. márc. 16. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan 20 fok körül van az átlagos nappali hőmérséklet nyugodtan kiviheted. De késő délután vidd is be. Nekem is van citromfám én úgy szoktattam hogy a garázsban tartottam amikor már tartós volt ott éjszakánként nem volt olyan hideg de nagyon meleg sem. Aztán napközbe kivittem.
2012. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kerria ***** válasza:

Ilyen szép napsütéses napokon simán kiteheted (a nappali hőmérséklet 15 fok), de éjjelre még vissza kell vinni. Ha az éjjeli hőmérséklet nem esik már 15 fok alá, akkor éjjelre is maradhat.


Arra ügyelj még, hogy a szelet nehezen viseli, próbáld szélvédett napos helyre tenni.

2012. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket:)
2012. márc. 16. 19:36
 4/8 anonim válasza:
Én már 13-dika óta minden nap kiviszem, a legkisebb citromfát (a nagyobbakat majd később, mert nincs kedvem cipelni őket) de persze éjszakára vagy amikor hűl már le a levegő, akkor újra be.
2012. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2012. márc. 17. 19:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém már kinn van. A citromfának böven elég a fagymentes hely, nem kell neki melegebb. Ha talajmenti fagy jön, akkor éjjelre letakarom, de nálam legtöbbször október közepéig kinn marad. Már több, mint 10 éve igy nevelem, rendszeresen virágzik meg terem.
2012. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én meg azt szeretném megkérdezni valakitől, hogy mikortól ajánlatos magonc citromfának valamelyik ágát (kb.8-10 éves a magonc) egy termő citromfának az "ágával" beoltani?

Várjak amíg melegebb lesz az idő?

2012. márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
még ne rakd ki tűző napra csak árnyékba.
2012. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!