Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktuszokat mikor lehet...

Kaktuszokat mikor lehet kivinni kertbe?

Figyelt kérdés
Örököltem kb 28 db kaktuszokat,most pincében vannak 10 fokosan,kezdő vagyok. kb április május hónapban lehet kivinni ugye? vagy előbb is lehet szobákban azután kivinni?
2010. febr. 11. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A kaktusz nem bírja a sok vizet, csak akkor viheted ki, amikor már nem gyakori az eső. Nem tudom, minek tetted a pincébe, a kaktusz imádja a meleget, nekünk is a nappaliban vannak az ablakpárkányon.
2010. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Áprilisban ki lehet őket vinni. Addig jó helyen vannak a pincében. Nem is kell őket öntözni áprilisig. Ha érdekel ezen az oldalon sok információ van a kaktuszok tartásáról. Érdemes elolvasni. [link]
2010. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm infót!
2010. febr. 11. 11:46
 4/8 A kérdező kommentje:
ja és van 4 db pozsgás növényem azt is pincében van teleltetésre 10 fokosra jól tettem? vagy a konyha ablakára tegyem vissza? neki kell ugye vizet öntözni keveset?
2010. febr. 11. 11:48
 5/8 titak ***** válasza:
Az éjszakai fagyok elmúltával már kivihetők fóliasátorba – üvegházba. Esetleg valami jó napos helyre, de takard le őket fóliával a mikroklíma miatt, meg persze, hogy védje őket az esőtől.
2010. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 titak ***** válasza:
48%

Pozsgásaidat hagyd bent a lakásban, lehetőleg olyan ablakban ahol nincs alatta fűtés, és néha nem árt őket locsolgatni. A pincében nagy az esély a kipusztulásukra.

Ha öntözöd kirohadnak, ha nem kiszáradnak

2010. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kaktuszaim is a pincében vannak helyhiány miatt. Én április környékén szoktam kivinni a kertbe őket.
2010. febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A pincében jó helyen vannak,öntözni nem szabad.

Azt,hogy mikor viszed fel igazán az időjárás szabja meg.

Ugyanis a legtöbb kaktuszt/kivéve a télállókat/ a legkisebb fagy is tönkre vágja.

Még arra kell vigyázni, amikor felviszed, hogy a tűző nap ellen védeni kell.Én néhány napig Rashel zsákkal szoktam árnyékolni.

2010. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!