Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan szerezzek zöld spárga...

Honnan szerezzek zöld spárga vetőmagokat?

Figyelt kérdés
Már végigjártam a környék kertészeti boltjait, és egy nagyobb mezőgazdasági áruházban is voltam, de sajnos nem találtam sehol.. Interneten is keresgéltem, de ott sem találtam.. :( Egy kedves kertész ismerősömnek pedig csak fehér spárgája van.

2012. febr. 8. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a kettő.. nem két külön növény
2012. febr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vegyél nyugodtan fehér spárgát csak később szüreteld le
2012. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Valaki tudna esetleg a kérdésemre válaszolni?

Ne haragudjatok.. Valóban spárga-spárga, de nem fehéret szeretnék, hanem zöldet.

Egyrészt azt nem kell pucolni, másrészt én az ízét is jobban szeretem.

2012. febr. 8. 18:53
 4/10 anonim ***** válasza:
A zöldspárga uganaz a növény, mint a fehér, a különbség csak a termesztési körülményekben van. A fehéret végig földdel kell takarni, mindig magasabbra feltölteni, hogy ne kapjon fényt. A zöldspárga esetében nem takarják, a hajtások a fényen fejlödnek és megzöldülnek. Ennyi a különbség, és ezért nincs külön vetömag a kettönek.
2012. febr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én csepeli vagyok és ott láttam a tesco ba
2012. febr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fehér spárga a fényhiánytól (takarástól) nem zöldül be.

Amúgy az is zöld lenne.

2012. febr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hm.. Akkor nem értem.. Már én is láttam anno kimondottan zöld spárga vetőmagot.

Köszi a tippet a tescoval kapcs. Megnézem ott is! :)

Azt mondjátok, hogy ugyan az a kettő? De nem értem, akkor miért árulják külön vetőmagként is? Mert tényleg én is láttam már.. úgy 2 éve, csak akkor még nem volt kertünk, így nem vettem.

2012. febr. 9. 16:35
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy ha ültetek fehér spárgát, és nem takarom földdel, akkor zöld spárga lesz belőle? Az a zöld spárga, amit nem kell pucolni? Na, hát akkor kipróbálom..
2012. febr. 9. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a termesztési mód mint a zellernél.. ha nem engeded fény közelébe, halványabb lesz a szára (halványítózeller, metélőzeller). Sokan azt hiszik zellernél is, hogy a zellergumó meg a halványítózeller két külön növény... pedig csak a termesztési mód más (árnyékolás-takarás)

Zöld spárga magot találhatsz, mert az a természetes megjelenése a spárgának. Fehérrel még nem találkoztam. Olyan nincs, hogy "fehér spárga" magot kiültetsz a kertbe, locsolod és fehér spárgád lesz. Azzal keményen melózni kell.

2012. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Úúú értem!

Érdekes, a zellerről sem tudtam ezt..

Köszönöm a segítséget!

2012. febr. 9. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!