Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szeretnék csinálni egy kerti...

Szeretnék csinálni egy kerti sütőt, ami alkalmas lenne bográcsozáshoz és grillezéshez is egyaránt. Készített már valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi és ha vannak képekre is, köszi.
2011. márc. 14. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Képet sajnos nem tudok küldeni,mert már nem lakom ott,ahová építettem,de szívesen elmondom,milyent csináltam:(nagyon egyszerű volt)Nekem adott volt egy kerek öntöttvas rostély,kb 35 cm átmérőjű.Azt hiszem,valami kazán rostélya lehetett eredetileg,nem tudom,a melléképületek bontása során találtam rá.(szerintem sima betonvasból lehet hegesztetni hasonlót,a vélnak nagyon jól megfelel.)A földbe mélyítve betonoztam egy placcot,kb 10 cm-re volt a talajszint alatt a teteje,ebbe belebetonoztam 2 vascsövet(vízcső volt valamikor,aminek a tetejében egy-egy T-idom volt becsavarva,szóval a kiálló vascső végén volt egy-egy vizszintes lyuk),ezt úgy állítottam,hogy egymással szemben legyenek,amibe bele lehetett dugni egy vízszintes vasrudat,ami a bográcstartó lett.Akkor a placcot körbefalaztam régi nagyméretű téglával,olyan méretűre,hogy a rostély pontosan rápasszoljon,de nem falaztam be,pont az a jó,hogy le is lehet venni,ha akarom.

A tégla 4 sor magasan lett rakva,egyik oldalán egy-egy téglát kihagytam az első két sorból,ott lehetett a tűzre tenni és kikotorni a hamut,ha fenn volt a rostély.Ha meg levettem a rostélyt,a lyuk pont akkora volt,hogy egy falusi méretű üstöt bele lehetett állítani,egyébként meg a bográcstartó rúdra akkora bográcsot akasztottam,amekkorát csak akartam. Nekem ez nagyon bevált,jobb nem is kellett. Persz lehet rajta finomítani,hogy szebb legyen,de nekem így is tetszett.

2011. márc. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Valami hasonlón töröm a fejem. A téglafal, és maga a beton lemez nem repedt el a nagy hőtől?

2011. márc. 18. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem repedt meg,igaz,csak 3 évig használtuk,de elég sokat.Ha tartasz tőle,hogy megreped,akkor a betonba szoktak összetört üvegcserepet is beledolgozni(sokat),ez remekül tartja a hőt és állítólag így nagyon bírja a hőtágulást(kemencék aljába szoktak így üvegcserepet beépíteni.)A nagymértetű tégla meg azért még mindig nagyon jó anyag.De ha ezt mondjuk helyettesíted bazalt kockakővel,akkor lehetetlen,hogy bármi baja legyen.Télen érdemes valamivel lefedni.
2011. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!