Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sürgős! Hogyan kell begyújtani...

Sürgős! Hogyan kell begyújtani grillezéshez a brikettet?

Figyelt kérdés
Ma grillparty lesz nálunk, de teljesen analfabéta vagyok hozzá. Vettünk a egy leakciózott sütőt, ami 6-7 ezer forint eredetileg, de most 2.500 Ft volt. Van benne egy tér alul a faszénnek, kis ajtó rajta, a tetején két rács. Itt máris nem értem, hogy a dupla rács miként funkcionál? Az alsó rácsra is lehet kaját tenni vagy csak a felsőre? Vettünk brikettet hozzá, de se alágyújtóst, se gyújtófolyadékot nem vettünk és nem is tudunk, mert egy kis faluban lakunk. Enélkül is meg lehet gyújtani? Gyújtóssal vagy egyéb eszközzel? Légyszi segítsetek? A legjobb az lenne, ha szó szerint elmagyaráznátok, lépésről-lépésre mindent mert tényleg fogalmam sincs. Köszi előre is!
2011. aug. 21. 10:48
 1/2 A kérdező kommentje:
A sütő Dazzlers Phoenix típusú, hátha ismeri valaki, és így könnyebben tud segíteni.
2011. aug. 21. 10:51
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A grillsütőt ugyan nem ismerem, de szerintem mind a két rácsra rakható megsütni való kaja minden további nélkül, ennek nincs jelentősége. Begyújtó anyagnak szerintem spiritusszal alaposan átitatott rongyot meg száraz fát kell alkalmazni.

1. lépés: tegye Ön a tűztérbe legalulra a spirituszos rongyot

2. lépés: erre rakjon vékony, száraz gallyakat-rőzsét.

3. lépés: helyezzen rá nagyobb hasábokat.

4. lépés: erre helyezze rá a brikettet.

5. lépés: gyújtsa meg.

6. lépés: várja meg, amíg a brikett tüzet fog, és közben szükség szerint pótolja az addig elégett brikettet.

7. lépés: helyezze a megsütendő ennivalót egy nagy csipesszel a grillezőrácsok valamelyikére, esetleg mindkettőre. De, mielőtt ezt megtenné, várja meg, amíg a brikett parázsilk, ugyanis a grillezni valót legjobb parázson sütni.

Jó étvágyat hozzá!

2011. aug. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!