Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor trágyázzam a fekete...

Mikor trágyázzam a fekete ribizlit?

Figyelt kérdés
Átültetem a magastörzsűt. De nem tudom kell e metszeni es hogyan, es kell e neki most trágya..

tegnap 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel a gyökerek túlnyomó részét ott hagytad a régi helyen, ezért így nem fogja elbírni teljes lombozattal. Várnod kellett volna még egy hónapot, és utána ültetni, levélhullás után.

Így most a lombozat 2/3-át vágd le egyelőre. Aztán tavasszal, rügyfakadás táján még a maradéknak is a 2/3-át. Ha megerősödik, akkor újra belombosodik, és két év múlva szépen terem. Ha nem vágod vissza, nem tud megerősödni, és ha életben marad is, csak némi apró vackot fog teremni még évekig.

Istállótrágyát alá lett volna jó tenni, de mellé is teheted, most. Egy diszperzites vödörrel elég tövenként. Földdel keverve, érettet, a felső rész legyen 1 ásónyom mélyen. Ha műtrágyát akarsz, tavasszal lehet egy keveset, bár ha nem kimerült a föld, akkor nem kell egyelőre, úgy sincs, ami felvegye. Akkor majd 2026 tavaszán.

tegnap 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jo, de szinte az egész gyökeret kiszedtem, jó körbeástam. A leveleket már elkezdte hullajtani. Ha meg 1 hínapot vártam volna akkor nem kap erőre tél előtt, nem? Pontosítok, most fogom beásni..
tegnap 11:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Van granulátor istálló trágya is.Ültetéskor kb fél litert teritsél alá.
tegnap 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
En földel keverve tettem alá, vagy 3-4 liternyit
tegnap 13:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egész gyökeret? Hány éves tőről van szó? 3 év után már több m3 földet behálóznak a gyökerek. Visszavágás akkor nem szükséges, ha legalább úgy negyed m3 földdel tetted át. (Ami nedvesen 5 mázsa.)

3-4 liter trágya nem olyan sok. Ennek túlnyomó része szénvegyület, ami idővel a levegő oxigénjével kapcsolódva CO2-ként elillan. (A mélyből csak lassan, mert nem jut sok oxigénhez.) Tápanyag lehet az egészben egy teáskanálnyi. Még körbe mehet a többi.

tegnap 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!