Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertemben az előző tulajdonos...

Kertemben az előző tulajdonos a lefektetett valami fekete műanyagot és felszórta a murvakővel. Ezt jó néhány ponton áttörtte a gaz? Hiába húzom ki a gyökere vége beleszakad és idővel újra kinő.

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy a gaznál a mrvva követ félre huzom, kihúzom a gyomot lefektetek valami lemezt fóliát bármit és vissza tolom rá a murvakövet.

Mi javasolt erre én ilyen tenyérnyi nagyságú valamikre gondoltam


aug. 7. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Geotextília volt, pont az a célja, hogy a kavics a tetején szép legyen, ne nőjön át rajta a gaz és az esővizet viszont levezesse a talajba.

Te is ugyanilyet tudsz letenni helyette - pont úgy ahogy gondoltad.

A kavicsot félre kell tenni róla, a textíliát fel kell szedni és a gyomokat, gyökereket ki kell szedni. valószínűleg nem volt elég mély a kavicságy, de a természet ilyen, ha a kavicsok közé esik be valami gyom magja, akkor ott is ki tud néha nőni ahol látszólag nincs számára megfelelő talaj, vagy képes a kavics alól is feljönni.

Mindenképpen geotextíliát vegyél, mert a "lemezt fóliát bármit " dolgok általában pocsolyát meg egyéb kellemetlenséget csinálnak és a gaz ugyanúgy meg tud jelenni.

Nálunk egy időre bevált: forró vizet öntöttünk a kavicsos területre (nem geotextíliás). Azzal nem ártasz a talajnak, csak elpusztítod a gyökereket a felszín alatt. Ásd egy kicsit mélyebbre a murva alatti részt, amit lehet szedj ki belőle és utána próbáld valamivel kezelni a területet. Majd rakj le geotextíliát és arra kicsit vastagabb rétegben a murvát.

De persze ha nem félted ott a talajt, a környezetet, akkor gyomírtóval is lefújhatod ahogy van a murvás rész.

aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg így akarta gyommentesíteni a kertet. Ha újra kinőne,ne húzd ki, hanem permetezz rá gyomirtót. A gyomirtó a leveleken keresztül szívódik fel,és gyökerestül kipusztul a gaz.

Utána geotextíliával fedd be a talajt, és mehet vissza a murva.

aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb 5-10cm vastagon szórtam le annó geo textilre kerti murvát.

Jó döntés volt, de a gyomosodást félig oldotta meg.

Ezek a mocsok gyomok képesek a murvába is belegyökerezni. Lényegesen egyszerűbb kiszedni belőle mert kb csak kihúzom, a textilt nem éri el, de a lényeg, hogy így is kinő.

Nem akarom gyomírtózni mert ott játszanak a gyerekek és utána az elszáradt gyomot ugyanúgy ki kell szedni.

aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!