Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a magyarázata annak,...

Mi lehet a magyarázata annak, hogy tegnap előtt az egyik meggyfámon egy kinyílt virágot találtam?

Figyelt kérdés
Vagyis, pontosabban egy ágat, amin néhány nyíló és már kinyílt virág van.
tegnap 19:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Október elsején (ami egyébként anyám szülinapja...bár, nem gondolnám, hogy a két dolog összefügg..)
tegnap 19:11
 2/11 A kérdező kommentje:
tegnap 19:18
 3/11 A kérdező kommentje:
Sőt, hogy jobban megnéztem, több ágán is találhatók rügyek..
tegnap 19:19
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a magyarázat, hogy az időjárás miatt neg van bolondulva a természet.

Nálunk az orgona virágzik. Mellette a szőlő is a 2.termést növeszti

tegnap 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

A képen látni, hogy egy erősen elhanyagolt, gondozatlan fa. Gombabetegség nyoma is látható, meg alatta a nagy fű. Ez a kettő, plusz még a hőség elég volt hozzá, hogy lemenjenek a levelei, így nyugalmi állapotba kerüljön. Utána következett egy hűvös és nedves időszak. A fa számára pedig a nyugalmi időszakot követő hűvös, csapadékos időjárás azt jelenti, hogy itt a tavasz, virágozni kell. Hormonális alapon működik a dolog.

4

Amelyik szőlő olyan fajta, az minden évben hoz 2., sőt a Téli muskotályom még 3. termést is. A 2. mindig beérik, a 3. nem mindig.

tegnap 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5!

8éve lakunk itt. Eddig sosem hozott 2.termést.

tegnap 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Ha megfelelően gondozod a szőlődet és mindig leszeded róla azokat a részeket amikre nincs szükség akkor persze, hogy nem találsz rajta másodtermést.
tegnap 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#5 - sajnos igaz, a fa is meg sok minden el van hanyagolva a kertemben... A gyümölcsfákhoz például nem értek... Szőlő metszéshez és úgy általában a metszéshez sem...

A szőlő metszést például próbáltam megtanulni videó filmekből... De valahogy nem ragadtam meg a lényeget... Persze azért szoktam metszeni de csak úgy sacc sper kb

ma 01:00
 9/11 A kérdező kommentje:
nekem nem sok szőlőm van, otello meg izabella... Ezek nem szoktak második termést hozni...
ma 01:02
 10/11 A kérdező kommentje:
És persze a szőlőt sem gondozom rendesen...(Szomorú smiley)
ma 01:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!