Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diófa magonc mikor terem...

Diófa magonc mikor terem fajtája méretű termést? Van már rajta 2.éve termés de elég kicsik, holott ez egy nagy méretű fajta, elvileg. Esetleg ha ez most ilyen kicsi, akkor később is ilyen marad?

Figyelt kérdés

szept. 14. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ha magonc, akkor tényleg csak elvileg lehet nagy méretű fajta... Mivel gyakorlatilag nem tudhatod, hogy ki volt az apuci, azaz, a nagy termésű diófa virágát milyen apró termésű fa virága porozta meg.

Magonc csak több (5-8) éves korban terem, mikor már nem annyira gyenge, így az első termő évben is nagyjából teljes méretű szemeket hoz.

Most ebben az idei aszályos nyárban előfordulhatott esetleg, hogy a szárazság miatt maradt kisebb a termés, mint máskor. Vagy éppen a nyár eleji sok esőben túl sok levél betegedett meg. De nálunk pl. normál méretűek a szemek, mert a június nagyon esős volt, és az ki is tartott még annyira, hogy a szemek rendesen megnőjenek.

Ha a hajtások és levelek aprók nálad, és látni, hogy nincsenek rendben, az lehet valami általános probléma, mondjuk, nem jó a föld. Ebben az esetben lehet reménykedni, hogy később javul a helyzet, mondjuk, a gyökerek elérnek egy jobb földbe. De ha maga a fa egészségesnek tűnik, akkor bizony ilyen méretű marad a termés. Akkor vagy vissza kell vágni és átoltani a fát, vagy lecserélni mielőbb. (Nekem is volt ilyen diómagoncom, ami aprót termett, ráadásul nem lehetett kipiszkálni a héjából. Apám panaszkodása ellenére nekiestem a fűrésszel (már karvastagságú volt), és kivágtam. Már korábban kellett volna. Volt a közelében egy kicsi fa, meg ehelyett is ültettem nagy szemű fáról származó diót, aztán így jártam jól, mert mindkettő elég szépeket terem.)

szept. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!