Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek, hogy rendesen...

Mit tegyek, hogy rendesen fejlődjön a banánfám termése?

Figyelt kérdés

Van a kertben egy banáncserje, ami idén először termést is hozott. Eleinte szépen nőtt, de az utóbbi két hónapban már nem. kb. 3-4 cm-esek a kis banánok, de nem akarnak nagyobbak lenni. Minden nap önözöm, hetente adok neki műtrágyát is. Nagyon szeretném, ha beérne a termése, de most aggódok.

Mit kellene tennem, hogy rendesen fejlődjön?



júl. 30. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Csak egy pici kiigazítás:

Banánfának mondják legtöbbször, de igazából ez egy cserje.

A magyarországi klimatikus viszonyok mellett ne számítsál a boltból ismert termésre.

júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1: Tudom, hogy cserje, a leírásban is úgy fogalmaztam, de szerintem ez nem befolyásolja a termést. Azt is tudom, hogy nem lesz olyan banánom, mint a bolti, lehet hogy főzőbanán lesz belőle, vagy valami kis barna valami. De lehet savanyú vagy keresrű, de a mienk és akkor is saját termés. Szóval mindegy, hogy mi lesz, csak legyen belőle valami. De ehhez az kellene, hogy picit még nőjön, de nem akar.
júl. 30. 14:28
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Pici gyümölcsöt hoz, és legtöbbször nem is tud beérni, mert addigra jön a fagy. Egyébként nem ehető, ne kísérletezz.

Gyümölcstermés után, ősszel a növény el fog pusztulni.

júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

A leírás alapján nincs ötletem. De ha mutatnál pár fotót, az alapján lehet, hogy valaki tudna valamit mondani. (Közeli kép levelekről, meg távolabbi az egész növényről.)

A banán természetesen nem cserje.

Cserjének olyan fás szárú növényeket hívunk, amik a föld alatt is elágaznak, és ebből adódóan több törzsük van. A második rész ugyan igaz valamennyire a banánra, de nem fás szárú, ebből adódóan nem cserje. Hanem egyszikű, lágyszárú növény, a fűfélék rokona. Minden levele a talajszint közelében lévő rizómából ered. A levélnyelek alja összetekeredve merev szárat alkot, a tetejük kihajlik.

A banán is ugyanolyan felépítésű, mint pl. a hagyma. Annál is a levelek alja törzset alkot tenyészidőben.

[link]

júl. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Sokkal nagyobbra nem nő,be sem érik.
júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!