Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a saját ingatlanomon...

Ha a saját ingatlanomon kinőtt egy nem kívánatos ecetfa, de addig halogattam a dolgot, hogy már 2 méter magasra nőtt és kb. 10 centi átmérőjüre vastagodott, eltávolíthatom-e bejelentés nélkül?

Figyelt kérdés
Ugyanez a kérdésem lenne juharfa és zörgőfa esetében is.

szept. 11. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes gyökerestől kiásni. 2 méter, az még nem olyan nagy fa.
szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert úgy tudom, hogy ha nem gyúmölcsfáról van szó, 10 cm átmérő esetében az eltávolítás bejelentésköteles, és invazív fajok esetében, mint ecetfa vagy akác biztosan nem tiltják meg, de nem akarok törvényt szegni, viszont ha úgysem fogják megtiltani, kiáshatom-e simán, vagy tényleg fontos elözőleg bejelenteni az önkormányzatnál. Elég macera lenne ugyanis, de nem tagadhatom, hogy túl sokat vártam az eltávolítással.
szept. 11. 14:21
 3/8 anonim válasza:
100%
Nézz utána a helyi rendeletnek. (Nálunk minden bejelentésköteles.)
szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom legjobb, ha mégis veszem a fáradságot, és bejelentem. Megtiltani valószínüleg úgysem fogják.
szept. 11. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
A nap csendes időszakában eltávolítanám.Nem fogja ezt senki keresni.
szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Honnan kellene tudnunk, hogy melyik településről van szó?

Megkeresnénk szívesen, de ha nem írod meg, hol van, akkor keresd meg te magad az érvényes helyi rendeletet.

Különben abban biztos lehetsz, hogy nem figyelik drónnal az udvarodat, hogy mikor fogsz neki kivágni a fákat... Vágd ki, a kutya nem fogja észrevenni. Még ha valami nagy fák lennének, és nálatok véletlenül pont nem szabad fát kivágni saját telken (alig egy-két ilyen város van az országban), akkor esetleg valamelyik szomszéd feljelentene, de kicsi fát észre se vesznek, a hiányát meg főleg nem.

szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
Most szerinted ki foglalkozik ilyennel?
szept. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Senkit nem fog érdekelni.

Az elmúlt 15 évben sajnos ki kellett vágnunk több fánkat is betegség miatt, de még az sem érdekelt senkit amikor a kerítésen kívül álló fát kezdtük el kivágni. Pedig csak félig sikerült, a törzse el lett vágva az ágak alatt és megpróbáltuk kiásni a gyökereit, de túl erősen voltak a talajban. Gondoltuk majd tavaszra kiszárad és ki lehet venni könnyebben. Erre elkezdett kihajtani a félbevágott fa. Most ott áll és egyenlőre egészséges.

Miért gondolod, hogy érdekel bárkit is ha kivágsz a kertedben pár apró fát? Amit leírtál azok aprók. A nagy fák is csak akkor fontosak ha ki kellene vágni de nem teszed meg vagy a kivágását kontár módon végzik el és kárt okoz mert rádől a szomszéd házára vagy eltépi a vezetékeket.

Értem, hogy van egy ostoba szabály, de betartani ki fogja? Senki.

szept. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!