Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy pékségben teljes...

Ha egy pékségben teljes kiőrlésű kenyér címszó alatt árulnak a valóságban csak színezett fehér kenyeret, melyik hivatalnál lehet bejelentést/panaszt tenni?

Figyelt kérdés

#bejelnté
2023. dec. 25. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Miből állapítod meg, hogy színezett?
2023. dec. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
2023. dec. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

[link]


Fogyasztóvédelmi Felügyelőség

2023. dec. 25. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Rendeletett kellene módosítani, hogy csak a 100%-ban teljes kiőrlésűt lehessen ilyennek eladni. De legalábbis nagyon nagy arányban.
2023. dec. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

1-es: a TK és a szinezett kenyér szine teljesen más, a TK szürkés szinü, a szinezett meg "szép" világosbarna.

Kérdezö: TK kenyérként azt lehet árulni, amiben valamennyi TK liszt is van, nem emlékszem pontosan, de 10-20 % között már megfelelö.

A 100 % TK más, de olyat nem, szoktak kiírni.

2023. dec. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem valószínű hogy ezt szemre megállapítottad.Fogyasztóvédelem de a boltban is adnak erről tájékoztatást.
2023. dec. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az élelmiszerkonyv szerint ra lehet irni hogy teljes kiorlesu ha mar 5 szazalek teljes kiorlesu liszt van benne. Szoval valszeg annyi van is
2023. dec. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

11)Onnan,hogy a kenyér közepén van egy fehér folt.

Magyarán oda nem jutott el a színezék,ha valóban teljes kiőrlésű lisztből készült volna,akkor a kenyér közepe se fehér.

2023. dec. 25. 09:35
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

8. Akkor az nagyon kontár sütöde lehet, ha 100-150 kg/üst mennyiséget nem tudnak tisztességesen összekeverni. A színezék (többnyire maláta) nem úgy kerül bele, hogy ne egyenletesen oszoljon el. A száraz hozzávalókat keverik előbb össze, utána a folyadékokat. És elég alaposan. Én ilyen kenyeret még nem láttam 67 évem alatt.

De mint írtam, a szabályozáson kellene módosítani. A cukorbetegeket nehéz átverni, legalábbis azokat, akik komolyan veszik. Ha a tk.-nak mondott kenyértől ugyanúgy felmegy a vércukorszintje, akkor gyorsan kizárja a vásárlásai közül. Én is érintett vagyok. Néhány helyről tudok beszerezni valóban teljes kiőrlésű rozskenyeret, de szokni kell.

Teljesen más, mint a fehér. Nagyon-nagyon tömör, és nem is kellemes fogyasztani. És nagyon drága. Több ezer forint kilója. Igaz, egy apró szeletkénél többre nem is vágysz.

De nem mindenki az állapota miatt keresi a teljes kiőrlésűt. Így a szabályozást mindenképpen helytelennek tartom.

Sajnos nem ez az egyetlen termék.

Az olívaolajnál is elég néhány százalék, de más olajoknál is. Pedig ezeknél sokkal fontosabbnak tartom magasra tenni a mércét, mint a tepertős pogácsánál. Ott talán 60%*-ra emelték a szintet. A gyártók nagyon nem izgatták magukat. Tepertős hatszögre keresztelték át, nem növelték a tepertő mennyiségét.

A tk. pékáruknál meg elég megmutatni…

2023. dec. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Hol lehet venni valódi teljes kiőrlésű rozskenyeret?
febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!