Kezdőoldal » Otthon » Kert » Görögdinnye mag elrakása?

Görögdinnye mag elrakása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sok év próbálkozás után végre az idén tudtam enni a kertben vetett görögdinnyéből. Az lenne a kérdésem azoktól akik már csináltak ilyet, hogy hogyan rakjam el belőle a magokat?

Amiket leszedtem 10 kg körüliek voltak, és méz édes volt mindegyik, ráadásul tocsogott a dinnyelében.

Kiszárítottam belőle a magokat, az egyik dinnyének a papírzacskójába raktam el. Kell ezt valamivel tartósítani? Be kell fújni valamivel? Vagy csak így simán hagyjam benne a zacsiban? Szobahőmérsékleten kell tárolni?

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat.



#Görögdinnye mag elrakása
szept. 5. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell vele csinálni semmit, csak beleteszed papírzacskóba (teljes száradás után), és hűvös helyen (spájzban) tartod.

Amúgy érdemes lett volna kiszedés után egyből vízben megmosni, és utána szárítani, hogy ne legyenek ragacsosak. (Mi régebben rengetegféle zöldségnek és virágnak a magját elraktuk, amiket piacra termeltünk. Általában feliratozott kilós cukros vagy lisztes zacskóban tároltuk, abba egész biztosan nem penészedtek bele.)

Nem volt esetleg F1-es hibrid? Mert akkor jövőre már nem ilyen dinnyéid lesznek, hanem visszaütnek valami ősre. Dinnye lesz az is, meg ehető, csak a többség nem olyan jó minőség.

szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
3 félét ültettem, de sajnos nem tudom, hogy ez melyik volt. Elvileg egyik sem volt hibrid. Legalábbis a tasakján nem írta.
szept. 5. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Így teljesen jó.
szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
szept. 7. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!