Alkalmankénti locsoláshoz kerti szivattyú és áramláskapcsoló mellé indokolt a hidrofor tartály?
Nem kell. Az áramláskapcsoló folyadèk mozgásra kapcsol, szivattyú adja a nyomást.
A hodrofor tartálynál a tartályban lèvő összenyomott levegő adja a nyomást
A locsolópisztolynak kicsi a vízáteresztő képessége!
Az én szivattyúm 50litert nyom percenként, én egy öntözőkanna rózsáját erősítettem fel a slag végére. Azon kényelmesen átmegy az percenkénti 50liter és jól is lehet vele öntözni.
Nem kell tartály, elég az áramláskapcsoló.
"rögtön leállítja a szivattyút a hővédelem."
Nem az áramláskapcsoló állítja le? Annak pont ez a feladata.
Hát igen, egy műszakilag hibátlan szivattyú nem tud túlmelegedni, mert a víz folyamatosan hűti. Az lehetséges, hogy az áramlást figyeli, és ha alacsony, akkor leáll. Az is lehetséges, hogy létezik olyan, ami direkt nem működik alacsony áramlásnál, nehogy akkorára nőjön a belső nyomás, ami kinyomná a szimeringet.
Hidrofor teljesen felesleges. Annak házi vízműnél van szerepe:
- Ha megnyitsz vagy elzársz egy csapot, akkor a hidrofor tompítja a nyomásütést (vízkalapácsot), ami a víz tehetetlenségéből adódik, és plusz terhelést ad mindennek. De te folyamatosan öntözöl, nem nyitod-zárod felváltva.
- Kis mennyiségű víz kiengedésekor (kézmosás) nem feltétlenül indul be a szivattyú, tehát csökkented az ezzel járó terhelés mennyiségét. Öntözésnél hosszabb időn át engedsz ki nagyobb mennyiségű vizet, a szivattyúnak úgyis be kell indulnia.
Ha csak ritkán öntözöl, akkor tényleg nem is fontos áramláskapcsolóra se költeni, a pisztolyt rögzíted, és vagy egy fa alá rakod, vagy egy vödörbe, vagy valaki tartja, ameddig odaérsz.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!