Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűkaszát vegyek, ehhez...

Milyen fűkaszát vegyek, ehhez az igényhez?

Figyelt kérdés
2500négyuetméter kert, jelenleg mellkasig érő gaz, ezentúl rendszeresen szeretném nyírni és rendben tartani, később akarok majd egy fűnyíró traktort hozzá, de most az elején egy kasza kéne, max 150-200ezer forintos összeghatárban,de nem tudom mit lenne érdemes venni, nem értek hozzá. Jó lenne, ha biztos szervizháttere is lenne! Szóval nem valami praktikeres vahy ilyesmi márkát keresek!

júl. 14. 19:37
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Stihl és Husqvarna ilyen árkategóriában kicsit gyengécske.

Ha kell az erő, akkor ezt venném: [link]

Talán vinné nálad a nagy gazt. Csak ne abban a dzsungelben akard azért bejáratni. Ha ilyen közel centis vastag növények vannak, akkor damil helyett késsel próbálkozz.

Ha mégis stihlnél maradnál, akkor ez alá ne add: [link]


Amúgy egy agyonszidott flinke fk 9500 kínai fűkaszával vágom a füvet szintén ekkora területen.

5.5 lóerő van ráhazudva, ami a gyakorlatban 2-2.3 lehet.

Csak 30-50 centi magasra engedem nőni a gazt és négyzet keresztmetszetű 3mm-es damilt használok (a legjobb!) egy husqvarna t35-ös damilfejjel (utángyártott és 2500 ft volt).

Már lassan 6 éve nyomom neki, még néha bérben is vágok.

De csak akkor vegyél olcsó piacos gépet, ha meg akarsz tanulni szerelni. Nem nagy tudomány amúgy a 2t kaszák szerelése és filléres összegekből kapsz hozzájuk alkatrészeket.

3 ezerért vettem nem rég egy új karbit rá.

júl. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 gentoojedi válasza:

Tessék kérdező!


[link]


Ennél nem kell jobb. És még az árba is bőven beleférsz. Ehhez vehetsz pluszba körfűrészlapot és még bokrokat, kisebb fát is ki tudsz vele vágni.


A stihl meg husquarna túl van hájpolva. Jó cuccokat gyárt még a Makita, Hikoki meg Stiga is. Bár azok ára ennél egy picit magasabb.

júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Aksis makitát vettem és mulcskéssel 3 nap alatt letoltam az egészet.
júl. 26. 17:17
 24/25 anonim ***** válasza:
Az nem egy nagy tempó, de mivel nem is lesz rendszer ekkora terhelésből, sanszosan a legjobb választás volt a lopakodó.
júl. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
És makita aksi nálam mindig van szóval csakaz alap gépet kellett megvennem, aksit nem is.
júl. 27. 10:44
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!