Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűkaszát vegyek, ehhez...

Milyen fűkaszát vegyek, ehhez az igényhez?

Figyelt kérdés
2500négyuetméter kert, jelenleg mellkasig érő gaz, ezentúl rendszeresen szeretném nyírni és rendben tartani, később akarok majd egy fűnyíró traktort hozzá, de most az elején egy kasza kéne, max 150-200ezer forintos összeghatárban,de nem tudom mit lenne érdemes venni, nem értek hozzá. Jó lenne, ha biztos szervizháttere is lenne! Szóval nem valami praktikeres vahy ilyesmi márkát keresek!

júl. 14. 19:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
#9 Akkor Hikoki, gondolom nem ég és föld a kettő, szokták is szeretni.
júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Annyi a lényrg,hogy kb 1 év alatt szeretném elérni hogy a mostani gaztengert tudjam a majd jövőre vásárolt fűnyíró traktorral nyírni, utána max kerítés mentén fogom használni.

Nézegettem most a gépeket, most még gondolkodok az aksis makitán, úgyis asztalos vagyok és tele vagyok makita aksikkal.

júl. 15. 16:17
 13/25 anonim ***** válasza:

11

Értettem én, hogy arra gondolsz, de nincs. Nézz utána, ha gondolod. Nem kapható Híkoki benzines fűkasza. (Esetleg valami elfekvő példány.)

júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Aksissal nem vágsz le ekkora területet. Lemerül, túlhevül, erőtlen a feladatra. Nagyra nőtt gaz esetén késben kell gondolkodni és erőben, máskülönben szenvedés lesz az egész.


Ha nem tudsz rá költeni, akkor használtan kell venni erős fűkaszát és jövő évben eladni az első vágás után. Vagy megbízni valakit a munkával. Legalább egyszer legyen levágva a nagy gaz profi által, utána már elég kisebb gép is a kisebb fűhöz, ha rendszeresen kaszálod.

júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nekem megfelel ha nem egyben vágom le, hanem részletekben.
júl. 15. 17:34
 16/25 anonim ***** válasza:

Bérlés nem jöhet szóba?


Vagy egy rendes gép, de használtan?


Mert csak egyszeri alkalom lenne, míg az ember magasságú gaztól megszabadulsz, ami most jó ideig nem fog újranőni a kánikula miatt. Én biztos nem ruháznék be egy alkalmas gépre, hiszen csak egyszer van rá szükség.

júl. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nekem is eddig érő fű volt a volt tulaj után...

Mindenképp benzinest és nagyobb sikert értem el a damillal amiben drót van a közepén és ezzel a késsel: [link]


Volt olyan növény ami 3 cm vastag átmérőjű is volt, oda kevés a sima damil. Még a benzinesnek a forgását is néha megállítják.

Sapit ne felejtsd ebben a melegben!

júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Aksit nem ajánlom. Friss füvekre oké, nekem 1200m2 de 3x töltöm, néha 4x úgy, hogy már 10-20 cm már csak a fű. Meg hát mindig megáll ilyen magas/vastag fűnél.
júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Bármelyik Stihl itt a TOP 10-ben:

[link]

júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Sosem értettem mire jó a sima gömbölyű damil... Vágni kell a füvet mint a penge, nem simogatni...

Négyszögletűtől még nem próbáltam jobbat:

[link]


Persze nem muszáj itt venned, csak a kép miatt küldtem.

júl. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!