Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágoskertemben a magnólia...

Virágoskertemben a magnólia fám mellett van egy 4-5 cm-es lyuk. Ez vakond lehet?

Figyelt kérdés
Rá kellene jöjjek mi történik, vakondot nem bántom, de a tavasszal ültetetett magnóliám ami körbe kövekkel ki van rakva, rajta fenyőmulcs, és ez a terület körbe megemelkedett legalább tíz centit. Gilisztára gondolok, hogy az lazította fel a földet, ami ugye hasznos. Szóval a kérdés az milyen állatnak lehet 4-5 centis lyukja, mert mennek tönkre az újonnan ültetett virágaim. Zöldség itt nincs.
júl. 8. 17:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A lótücsök megy mindenhova...
júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Vakond. Meg végig szépen a sorok alatt, elszakítva a növények gyökerét. Nyáron szeret közvetlenül a felszín alatt ásni, főleg öntözött helyen, mert ott nincs gondja a kiásott földdel, csak megemeli a járat plafonját, és kész. Főleg vetemények és virágok alatt szeret ásni, mivel ott a gyökerek nem engedik beomlani a járatot. Naponta 10 m új járatot is tud így ásni a felszín alatt, saját tapasztalat. Alapvetően gilisztákon él, mást csak nagy ritkán eszik, ha véletlenül pont az útjába kerülnek.
júl. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
júl. 10. 11:24
 14/16 A kérdező kommentje:
Vakond van az 100%. De most lementem megnézni a másik két nyitva hagyott lyukat, és ismét pici túrás van látom, mert odatettem egy kavicsot. Én úgy tudom, de lehet, hogy tévedek, hogy a vakond soha nem hagyja nyitva a lyukat.
júl. 10. 11:37
 15/16 anonim ***** válasza:

De igen, szokta. Kell neki friss levegő a járatba, különben megfulladna.

Úgy működik a szellőzőrendszere, hogy a túrás magasabban van, ezért ott a levegő valamivel gyorsabban mozog, mint a talajszinten, így egy kis nyomáskülönbség alakul ki az alsó lyuk meg a túrás tetején lévő lyuk közt, és ez elég hozzá, hogy kiszívja a járatból az elhasznált levegőt.

A hangyák és a termeszek is ezen a módon szellőztetnek.

júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
júl. 10. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!