Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor nyírjátok a füvet?

Mikor nyírjátok a füvet?

Figyelt kérdés
2023 októberében lett vetve és foltos lett, kiéghetett. Úgy szoktam nyírni, hogy hetente kb 4- 5 felé. 200m2-es terület és körülbelül május vége felé kezdett foltosodni, először azt hittem gomba, de aztán rájöttem, hogy lehet ez az oka.

júl. 6. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Minek hetente? Főleg ebben a melegben?

Mi a legintenzívebben nyírt kertrészt (ezt öntözzük is) 2-3 hetente nyírjuk, és akkor is a legmagasabb lehetséges fűnyíró-beállítással.

Ahol nincs öntözés, azt 2-3-4 alkalommal nyírtuk idén, most készülök egy részére, de azt fűkaszával vágom, sokkal magasabbra hagyva, mint amit fűnyíróval nyírok. Tele van vadvirágokkal:D

júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Két vagy három hetente nyírom, morognak is a szomszédok, pedig életemben nem öntöztem és tiszta zöld az egész, semmi folt vagy száradás nincs benne. Szomszédom minden nap öntözi, permetezi is valamive, hetente nyírja kb. 1-2 centisre és olyan neki mint egy tarka barka boci, mindig kiszárad.
júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyírom, ha megnőtt akkorára, hogy nyírni kell.
júl. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Talán túl rövidre nyírod? A gyenge, fiatal füvet még nem szabad olyan erősen. Te pedig túl későn vetetted, tehát tavasszal még mindenképpen gyenge volt.

A heti nyírás amúgy nem probléma, ha megfelelő fajta, megfelelő talajon, és nincs túl alacsonyra állítva a fűnyíró. Heti nyírás szükséges a dús, mutatós pázsithoz. (Mondjuk engem nem izgat a gyep, havonta fűkaszával letolom, de kollégám minden csütörtökön nyírja, és tényleg olyan, amilyenre minden fűb.zi vágyik. Csak tényleg indokolt esetben öntözi.)

júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindig estére próbálom, és ami a legfontosabb, hogy kapjon vizet utána rövid időn belül. Tehát legyen időm öntözni, vagy amit az idén mégjobban sikerült beosszak, hogy pont jött majdnem mindig egy eső utána.
júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Heti egyszer, közepes magasságra van állítva a fűnyíró. Nem öntözöm, de szép zöld, igaz ez magától nőtt fű. reggel 8-9 vagy 18 után nyírom
júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs locsolva ki fog égni.

Három hetente bőven elég vágni nyáron.

júl. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!