Kezdőoldal » Otthon » Kert » A zöldbabot föl szoktátok...

A zöldbabot föl szoktátok tölteni? És hogyan ültetitek, sorba vagy bokorba?

Figyelt kérdés
jún. 19. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Sorba ültettük bokorba .Csak kapáljuk a gyomok miatt.
jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A zöld fajta mindig dülöngél, ágakat szoktam mellé rakni, de az sem tartja meg. A szomszéd feltölti, úgy áll, mint a ráma. Ő nem öntözi soha, én szoktam, nem is keveset, lemosná a töltést.
jún. 19. 13:13
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nem kell tölteni
jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell tölteni, nem krumpli az. Ha rendes mélységbe lett ültetve, akkor nem dől ki.

A szára, ha nagy, akkor lehajlik, de hát ez van.

Létezik olyan fajta, aminek támaszték kell, ilyent én nem veszek meg, nem éri meg a kínlódást a futtatás. A rendes bokros általában szépen megáll, nincs vele gond.

jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A hamarosan termő kivételesen sárga, Maxidor, nem dől. A jó fajta zöldek, mint a Scuba, Stanley, sajnos igen. Évek óta csak zöldet veszek, az idén kivételt tettem.
jún. 19. 21:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Zöldet én nem szoktam, csak egy évben volt, nem lehet eladni, csak a sárgát keresik a piacon.

A szomszédnak is ugyanolyan fajta zöldek vannak, mint neked, amik nem dőlnek nála?

Nem lehet, hogy nem ülteted elég mélyre, azért dől el? A babnak erős a csírája, 8-10 cm-ről is gyorsan kibújik.

Még a kérdésre: bokorba szoktuk, mivel aránylag ritkára kell, és felesleges olyan sokat dolgozni a földmunkával. Ezzel szemben, a borsóból sokkal többet kell, és nem is olyan mélyre, annál érdemes árkot húzni.

jún. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem ültetem elég mélyre. Most majd úgy teszek, éppen ültetni akarok, és zöldet, csakis zöldet. Minden, ami színes, hasznosabb táplálkozás-élettani szempontból. A zöldbab mindenképpen hasznos, a brokkoli után a legjobb.
jún. 20. 09:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ha így nézed, akkor a zöld az pont, hogy nem színes, mert csak a klorofill zöld színe van benne. Mint ahogy a színezőanyaggal nem rendelkező nyúl szőre fehér, a szeme piros. Ezzel szemben, a sárga babban van valami színező anyag. De az ne hidd el, hogy hasznosabb lenne pusztán a színanyagtól. Az csak szín, semmi más. A szürke nyúl se jobb ízű, mint a fehér.

Kb. az a logika, mint aki csak vörösbort hajlandó inni, mert a fehérbortól is sárgát pisil, meg a vörösbortól is, tehát a vörösborból valami legalább benne marad...

jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szóval minél színesebb a zöldség, amit fogyasztunk, annál értékesebb. Minél többféle szín szerepel az étrendben. Azért a szürke nyúl, fehér nyúl hasonlatod erősen sántít, de a boros se állja meg a helyét.
jún. 20. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!