Milyen gyakorisággal adhatok nitrogént a futó zöldbabomnak?
A pillangósok (pl. bab, borsó, lucerna) gyökere tele van nitrogéntermelő baktériumokkal. Ha kihúzod gyökerestül, apró gömböket találsz a gyökéren. Tehát nem kell nitrogénnel táplálni, mert Dunába viszel vizet. Ha elszárad, akkor se húzza ki senki gyökerestül, mert kihúzza a gyökerekkel a nitrogéntermemlő baktériumokat is. A föld fölött kell lekaszálni és ősszel beásni, beszántani.
A levelek sárgulásának más oka lehet, amit nem tudhatok szemrevételezés nélkül (pl. kiszáradás).
A nitrogén nem növeli a termést, csak a növény lombozatát segíti elő. Ha sok van neki adagolva, akkor nem a virágot, termést gyarapítja, hanem a lombját, szárát, leveleit.
A bő virágzáshoz és terméshez főleg káliumot és foszfort alkalmaznak, persze - mindent módjával, mert jóból is megárt a sok.
A foszfor, kálium, nitrogén és kalciumigénye a virágzáskor az addig felvett mennyiségének csaknem kétszeresét igényli.(Agrárfórum)
Nem csak előállítja a nitrogént, hanem nagy az igénye ebben az időszakban nitrogénre. A Wuxal Super nem nitrogéntúlsúlyos, a Woldüngerben se sok van. Ezekkel permeteztem, öntöztem. Az se igaz, hogy a nitrogén csak a lombozatra hat, mert hiányában pl. torz paprikák teremnek.
A Mikramid leírásában szerepel, hogy 3-6 alkalommal évente.
2 hét után mehet újra.
Ne hagyd magad lebeszélni, a bab nem feltétlenül állít elő annyi nitrogént, amennyire szüksége van. Főleg, ha a talaj se alkalmas erre.
A sárgulás oka lehet atka vagy tripsz is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!