Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért néz ki így a begóniám,mi...

Miért néz ki így a begóniám,mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sajnos képet nem enged feltölteni,de egy ideje apró hervadt virágok vannak csak a begoniámon.Egyszer pár napra lehuzott redőnynél volt, azóta ilyen de hiába éri napfény rendszeresen nem javul vissza.

Előtte volt átültetve is,lehet azt rontottam el?

Illetve nem tudom hogy mennyire káros neki ha olyan cserépben van,aminek nem lyukas az alja. Kezdő növényes vagyok és eléggé tanácstalan :(



jún. 8. 11:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem megjegyezni,hogy a szobában a párkányon van a növény
jún. 8. 11:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Kép megosztóra töltsd fel és annak a direktlinkjét másold be ide.
jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt csinaltam,de azt írta ki,hogy nem engedélyezett a link
jún. 8. 12:21
 4/8 A kérdező kommentje:
jún. 8. 12:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Na egy külföldi oldalról sikerült:)
jún. 8. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak ezen egészséges virágok.

Az átültetés lehet gond, ha semlegesközeli pH-jú földbe ültetted. A begóniák inkább a savanyú földet szeretik.

Az edény is lehet gond. Nem feltétlen baj, ha zárt a kaspó, de így könnyebb túlöntözni.

Fényhiány is lehet. Nem északi oldal? Az ablaküvegen kívül még a szúnyogháló is árnyékol.

jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem északi oldalon van.

Most próbálom egy ideig nem öntözni,hátha a túlöntözéssel van a gond.Ha nem segít, veszek neki lyukacsos edényt és savanyú földet,csak nem akarom megint az átültetéssel terhelni.Vagy azzal nem okozok neki rosszat?

jún. 14. 15:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Az átültetéssel rosszat teszel, egyértelműen, de ha tovább romlik a helyzet, akkor nem marad más.
jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!