Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkora veteményes elég két...

Mekkora veteményes elég két embernek?

Figyelt kérdés

Alapvető dolgokat szeretnénk magunknak termelni mert drága, vegyszeres és nem finom a boltban.

Paradicsomtól a burgonyáig mindenfélét. Nálatok mekkora területen van a veteményes és mikre elég? Köszi



máj. 29. 07:29
1 2 3
 21/23 NTBS ***** válasza:
Attól függ pontosan mit akarsz. Meg ugye mennyi időd van rá? Ezeknek függvényében kell dönteni.
máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem kell nagy dologra gondolni. Egyszerűen csak, ha valami letermett a kertben, ültetek a helyére mást. Legtöbbször rövid tenyészidejű fajtákat keresek a gazdaboltban és akkor simán beérek a másodvetés is.


Borsót február végén, márciusban ültettem, most már szedem jócskán. Igaz eszik a csigák, hiába küzdök ellenük. Viszont már kb 5-6 db 10 literes kannával szedtem le róla és még az utolsó ágyásról nem is szedtem. Nem tudom, hogy mennyi csiga van nálad, de azt vettem észre, hogy borsót nagyon is megéri ültetni, mert már megnőtt és talán virágzott is, mire megjelentek. Abban nem tudnak már talán akkora kárt tenni. Pedig aztán szerintem eddig 4-5 ezer db csigát tuti összeszedtem a kertben.


Krumpliból is korai fajtákat ültetek. Ez is bőven eláll jó helyen. Tavaly április végén-május legelején ültetve júliusban szedtem ki a krumplit, amikor már leszáradt a szára. Helyére is tudtam mást ültetni. Ahogy az előző hozzászólásomban írtam, pár hete fogyott el a tavalyi krumpli, teljesen jól eláll. Idén jobb időjárás miatt április elején el tudtam ültetni a krumplit, remélhetőleg előbb is tudom kiszedni majd.


Másodvetésben babot, zöldbabot, céklát szoktam ültetni, meg augusztus második felében spenótot. Babot gyengebabnak szedem le mindig. Nem tudom, hogy teljesen érett formáját elérné-e másodvetésben. Mi gyengebabként jobban szeretjük.


16-os válaszoló voltam.

jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
#22 A párom saját maga neveli a paradicsom palántákat, nem koraiakat. A borsó most leérik és a helyére megy a paradicsom majd, addig jól elvannak még palántaként. Van már kiültetve pár darab máshová, azokból lesz hamarabb paradicsom, de ahogy írtad, a borsó - meg a zöldbab is olyan, amit ha időben vetsz akkor van még bőven ideje másnak is nőni helyette. Ahogy van egy sor hagyma is amit már folyamatosan szedünk és eszünk, annak helyére is a paradicsom megy majd.
jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!