Milyen permetszet ajánlotok július közepén tűzelhalás ellen?
"Pár éve Dithanet használtam nyári rezes permetezéshez"
A Dithane nem réz... És kétlem, hogy lenne bármi baktériumölő mellékhatása.
Van is tűzelhalás, vagy miért vagy rajta az ügyön? Ilyenkor már nem nagyon fertőz, inkább májusig jellemző.
Most már elég nagy a birs, hogy lehessen használni Cuproxatot.
Linkeld már nekem azt a kérdésedet, nem emlékszem rá.
Csak a fiatal, lédús hajtások vége görbül be, nyáron ez már nem annyira jellemző.
Ha már a konkrét fa beteg, akkor nincs sok értelme a megelőző permetezésnek. Ártani nem árt éppen...
Kasumin lenne jó, de már I. kategóriás, csak növényorvos segítségével lehet beszerezni.
Jobb híján az Aliette-et próbáld meg, az felszívódó. Igaz, hogy gombaölő, de baktériumölő mellékhatása is van, engedélyeztetve is van rá. Utána egy nappal még mindig lehet rezet is nyomni.
Visszaolvastam és akkor nem túl jó képet tudtam csak csinálni, mert már lepucoltam a fát. Ez most is megtörtént, de találtam frissen fertőzött gallyat (igen, ez persze pont görbült, csak azért is, de tényleg nem szokott:) A másik két kép annak a hajtásnak a maradványai, amit a boltokba hurcolásztam magammal, szétesett időközben, de a levelek állapota jól látható. A levelek megszáradnak ugyan, de nem porladósra, inkább csak hajlanak, esetleg törnek, ha az ember összenyomja őket.
Egyébként a fa VegesolRS-sel lemosózást, ChampionWG-t, Chorust, Topast is kapott már az említett Dithane mellett, de ez a nyavaja újra és újra előjön hol itt, hol ott a fán, várhatóan most is a legnagyobb melegben is ez lesz.
A száraz levelek nem mondanak semmit.
Az első kép se sokat, sajnos... De úgy tűnik, látni a levélereket. Jó lenne vagy két kép még a levélzetről, közeli meg távolabbi. Nem lehet, hogy valami hiánybetegség miatt fogékony a fa valami gombára? A gombaölők mikor voltak használva?
Tegnap indulnom kellett, előtte lőttem pár képet, csak finoman szólva sem ideális fényviszonyok mellett. Ha nem megfelelőek, akkor csinálok újakat, most éppen borult az idő.
A hiánybetegségre nem tudok mit mondani, 2 éve kezdtem bármilyen szinten gyümölcsfa gondozással foglalkozni. Gombaölőket igyekszem leírás szerint használni, aztán meg ahogy az időjárás és egyéb dolgom engedi. Lemosó permetezést március elején kapott, majd Chorus+Topas kombóval 2x fújtam virágzásban. Júniussal kezdett előjönni újra ez a nyavaja.
Hát, ezek alapján nem tudom semmire azt mondani, hogy attól van.
Az biztos, hogy valami tápanyag hiánya fennáll. A leveleknek egyszínű zöldnek kellene lenni. Látok ott egy tyúkot, ha sok van (volt) odazárva, a baromfitrágya a nagy foszfortartalma miatt okozhat olyat, hogy más tápanyagok felszívódását gátolja, akkor is, ha amúgy van elég a földben. Nekem egyszer eladásra nevelt cserepes növények voltak ott, ahol korábban a tyúkok voltak, és a cserepek lyukain átnövő gyökerek miatt némelyik növény új levelei szinte teljesen fehérek lettek.
De az egész fa nagyon rosszul néz ki. Teljesen ritkás, átlátni rajta. Ez lehet nitrogénhiánytól, de akár ez is lehet valami félretápozástól. Erre nincs tippem.
Mindenesetre, jövő tavasszal én nagyon erősen megmetszeném, mert az erősebb hajtásnövekedés miatt jobban elvisel minden betegséget és kártevőt.
Tartok tőle, hogy kimegy, de próbálom még megmenteni. Kevés tyúk van elég nagy területen, csak nagyon szelídek, így követik az embert mindenhova. Ettől függetlenül adok majd neki tápanyagot, meg visszametszem, de tartok tőle, hogy ezzel a tűzelhalás szerű bajjal nem fogok tudni mit kezdeni. Még a helyi faiskolában akarom megkérdezni, hátha ők láttak már ilyet. Az is lehet, hogy egy frissen megjelent betegség.
Mindenesetre köszönöm a rám szánt idődet és a tanácsokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!