Kezdőoldal » Otthon » Kert » Barackfa ultetes hogyan?...

Barackfa ultetes hogyan? Segítség egy városban felnőtt embernek.

Figyelt kérdés

Életemben először kertes házba költöztem es szeretnék őszibarackfákat a kertembe.


Azt olvastam, hogy konteneres fat barmikor lehet ultetni. Neztem videokat is, hogyan kell elultetni.


Igazabol tippeket szeretnek, hogy mikre ugyeljek, mik a buktatok.

Milyen tipusu fat vegyek, hogyan vallasszam ki. A kert melyik reszebe erdemes ultetni stb.


Ha iden ultetek, akkor hany ev mulva lesz rajta eloszor gyumolcs.


2023. máj. 25. 12:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat. Nem lesz könnyű, akkor ezek szerint

Az volt az álmom, hogy ha végre meglesz a kertes ház, akkor barackot fogok termeszteni. A fügét sajnos nem szeretem :)

2023. máj. 26. 09:55
 12/15 anonim ***** válasza:
És a gránátalmát? :D
2023. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Tanulmányozd az interneten, szakkönyvekben az őszibarack termesztését, gondozását. Ha az utóbbi években árult, nagy gyümölcsök nélkül is meglennél, akkor szerezz be faluhelyen egy régi fajtát, ami nem annyira érzékeny. A gondjaid jelentős része megoldódna, az íze is jobb.
2023. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hol erdemes megvenni a fat? Tdtok valamit ajanlani? Tolna, Fejer megyeben elsosorban, esetleg budapesten
2023. máj. 26. 16:02
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A fa optimális ültetési ideje 10 évvel ezelőtt. Gyorsaság szempontjából az a fél év őszig már éppen mindegy. Abból a szempontból nem mindegy, hogy addig megismerkedsz a kerteddel (napjarás, széljárás, általatok használt terület, ösvények), utánaolvasol alaposan és sokkal tudatosabban választasz növényt, tudatosabban gondozod így sokkal nagyobb az esélye, hogy jól érezze magát nálatok.


Barackban nem tudok neked segíteni (birsem van, mert azt szeretjük meg somom, mert az kezeli magát), viszont az itteni ajánlások szerint Czáka Sarolta: A metszés ábécéje alapmű. Illetve, ha régi fajtákról van szó, a csodakertesz.hu megbízható :)

2023. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!