A Babó-féle ágaskordon metszésről (szőlő) mi a véleményetek?
Üdv!
Ültettem pár tő szőlőt idén (Izabella, Othello, Pölöskei) és véletlenül találtam ezt a metszésmódot. A leírások alapján egész jól működik. Esetleg van tapasztalata vele valakinek? Amúgy itthoni "csemegézésre" lesz a szőlő.
Előre is köszönöm!
Nincs vele tapasztalatom, meg úgy tűnik, másnak se. Szerintem nem véletlen.
Borvidék központjában lakom, szóval láttam már egyet-mást.
Nekem úgy tűnik, aránytalanul sok munka van vele, ha jó termést akarsz. Normál metszésnél tavasszal meghagysz két szálvesszőt vagy félszálvesszőt, minden mást letakarítasz a tőkéről. (Esetleg, ha csemegének akarod, még átszaladsz rajta kétszer (egyszer hajtást válogatsz, másodszor a fürtökből szedsz le, ha túl sok van. De ez se nagy munka, mert egyszerűen alig van valami, amit át kell nézni.) Az ágaskordonnal meg folyamatosan dolgozni kell, rengeteg a zöldmunka. Ha túl sok fürt meg hajtás marad rajta, akkor az a baj, hogy nem lesz jó minőségű, ha túl kevés fürt marad, akkor meg kevés termésed lesz.
Szerintem csak borszőlőnek jó, ahol nem számít, hogy egyik tőke rossz minőséget ad, majd a másikkal valahogy kiegyenlítik egymást. Én eladásra termelek csemegeszőlőt kis tételben (Othellót is, erre korlátlan a kereslet), és tapasztalom néha, hogy milyen problémák merülnek fel a túl sok fürt miatt.
Olvastam olyasmit, hogy az ilyesmi metszési módszerek legfeljebb mediterrán vidékeken működnek, ahol nincs rügyelfagyás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!