Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyő alatt a lehulló tűlevele...

Fenyő alatt a lehulló tűlevelek miatt tényleg nem képes nőni/megmaradni semmi?

Figyelt kérdés
Most költöztünk egy házba. Az utcafronti oldalon van egy hatalmas fenyőfa, alatta a földön meg halott minden, kb. ilyen marsbéli tájra emlékeztet az egész. Azt hallottam, hogy hiába minden erőfeszítés (virágültetés, stb.), mert a földre hulló tűlevelek miatt nem jut semmi semmihez, így aztán életképtelen a dolog. Ez tényleg így van? :-( Teljesen el vagyok keseredve, mert így ahogy most van, gyakorlatilag undorító... olyan hihetetlen, hogy nincs semmilyen megoldás :-( Vagy van?
2010. okt. 4. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, én is úgy tudom, hogy a fenyő alatt semmi nem él meg. bár én imádom a fenyőfákat, mindig is olyan házra, kertre vágytam, ahol van belőle.

nagyimék házánál volt, ők felnyírták magasan, és úgy jobban megéltek alatta a dolgok.

2010. okt. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

IGEN! Ez tényleg így van, a mi vidéki házunk előtt egy hatalmas fenyőfa áll és alatta semmi nem nő ki a lehulló tűlevelektől... :-[


A szomszédunknál is ugyanez van, neki 3 db 15 méteres fenyő áll a háza előtt és neki annyival rosszabb, hogy a fenyők törzsei 1,50-2 méteres magasságig felkopaszodtak, így sokkal jobban látszik a föld...


Esetleg próbálkozzatok meg a borostyánnal, hátha az megmarad alatta, csak azzal meg vigyázni kell, nehogy felfusson a fenyő törzsére, mert megfojtja...

2010. okt. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is van egy nagy fenyőfa és még a fű sem nagyon nő alatta, viszont szép mohás a föld. Kora tavasszal hóvirág szokott nyilni, de nem Én ültettem, csak úgy nőtt. Hogy ne legyen annyira kopár az alja a földbe süllyesztettem néhány cserép árnyékliliomot.
2010. okt. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én fenyves mellett lakom, tehát van rálátásom. Az aljnövényzet elsősorban nem a tűlevelektől nem nő, hanem attól, hogy nem kap fényt. A tűlevelek is elzárják a fény útját, tehát ebben a kontextusban valóban ok okozati összefüggés van, de ha a tűleveleket összeszeded, az árnyék miatt akkor sem nő ki semmi. Tapasztalat, mert az előző házam előkertjében volt 4db hatalmas fenyő. Az egyik útban volt, kivágattam. Onnantól kezdett kicsit sarjadni az élet, mert a legnagyobb árnyékot adó fa tűnt el.
2010. okt. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hortenzia nagyon szeret alatta.
2010. okt. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A diófánál is ugyanez van, mert mérgező a levele.

Mi azt csináljuk, hogy heti 2-3 alkalommal összegereblyézünk alatta - így simán megmaradnak a növények. Eddig ez az egyetlen megoldás, ami bevált, igaz, kicsit melós..

2010. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi most tavasszal vágattuk ki a 25 éves fenyőfánkat. Nagyon sűrű ezüstfenyő volt, alatt vastag elszáradt tűlevélszőnyeggel. Semmi nem nőtt ki alatta még a gaz sem. Aztán a kivágás után összegereblyéztem a tűleveletek és a földet pár centi vastagon, ameddig tűleveles volt összelapátoltam.

Már a nyáron úgy burjánzott a gaz a fa helyén, mintha soha ott se lett volna a fenyő.


Diófánk is van. Az alatt azért kinő a gaz, igaz elég gyéren.

2010. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A tölgyre igaz az, hogy a levelében növekedésgátló hormon van, ezért ritka alatta az aljnövényzet. A másik ok, mondjuk ott, ahol több fa van közel egymáshoz, a fény nem éri el a talajszintet.
2010. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyöngyvirág és a medvehagyma szépen megél a fenyő alatt és az áfonya is (szereti a savanyú talajt és a tűlevelek savanyítják).
2010. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van, gyöngyvirág, medvehagyma, áfonya és rhododendron kifejezetten szeretik a savanyú talajt, fenyő alá ajánlottak...
2011. ápr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!