Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zöldséget, sárgarépát érdemes...

Zöldséget, sárgarépát érdemes lehet úgy is ritkítani vetés után, hogy ollóval levagdalom A leveleket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok régi és nagy kertész de azért már... (Valamilyen)

Általában nem szoktam merni hagyományos módon ritkítani ezeket a répafélék et, mert az a rögeszmém hogy a bent maradók is sérülnek általa. Aztán persze jó kis répáim szoktak teremni

Arra gondoltam, az idén megpróbálom úgy hogy ollóval le vagdosom... A logika szerint azok a répák nem fognak nőni...


2022. dec. 28. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem jó. Attól a répa még a földben marad, és kis idő múlva újra kihajt.

Ritkítani csak úgy lehet ha kihúzzuk.

2022. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem megoldás.
2022. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már lehajolsz érte hogy levágd ugyanannyi kihúzni is.
2022. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Egy szakaszon biztos kipróbálom úgy ahogy írtam.... Legfeljebb megismétlem még (egyszer kétszer)

Próbálkoztam már a kihúzással... De nem szerettem hogy kimozog a többi is.

Nem a lehajlással van gond (na persze unalmas percekben azért nem hajolgatással múlatom az időt)

Bármilyen ritkásan is próbálom szórni a magokat... Mindig sokkal több az amit ki kell húzni, mint amennyit meghagyni

2022. dec. 28. 14:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, hogy vészes mértékben kimozduljanak a maradók. A felső részük, esetleg. Ha szükséges, akkor tolsz melléjük egy kis földet két oldalról, hogy ne feküdjenek le. Ha neked túl sok kimozdul, akkor lehet, hogy még úgy is túl sűrűre hagyod. Amúgy meg, az az alap, hogy azt hagyod, ami magában (vagy legalábbis ritkán) áll, és ahol sűrű, azokat mindenestől kihúzod. Ha mindenhol sűrű, akkor a vetéssel van gond...

Szélesebb sort csinálj, úgy távolabb kerülnek egymástól a szálak. Nálam 30-40 m hosszú sorok szoktak lenni (a felesleget eladom), és úgy veteményezek, hogy hegyes kapával húzok egy árkot, és úgy szórom kicsit magasabbról, hogy az árok aljába és oldalába is kerüljön mag. Így aztán mikor a bakanccsal földet húzok a sorra, akkor lesznek mélyebbre kerülők, meg magasabbra kerülők. És vagy ez lesz jó, vagy az. Nincs olyan, hogy a rossz mélység miatt üres részek lennének a sorban. Ha mind kikel, akkor is egyesek nagyobbak lesznek, mint az árok más részéről kelők, így a kicsik kihúzásakor a nagyobbak nem sérülnek. A munkát kis kézi kapával (kapirccsal) segítem, ahol a széles sor egyik oldalán van pár nagy, a másik oldalán meg sok kicsi, akkor földszint alatt elkapálom a sűrű bokrot.

Ollóval csak a leveleket vágva tényleg az lesz, hogy a földben maradt gyökerek újrahajtanak, és nem nőnek ugyan annyira egy darabig, de azért sűrítenek, és gátolják a nagyok növekedését. Esetleg ha a föld alatt tudod vágni, akkor a gyökerek nem maradnak életben, mikor még kicsik. (Nagy korban már megmaradhatnak.) De akkor is rettentő melós, nem haladsz, és kiveszi az olló élét a föld. Én úgy szoktam, hogy az első gyomlálással kötöm össze az egyelést, olyankor úgyis van nálam kapircs.

2022. dec. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2022. dec. 29. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!