Kezdőoldal » Otthon » Kert » Répát, zöldséget, salátát...

Répát, zöldséget, salátát lehet így vetni?

Figyelt kérdés
Ezeknek ugye mind ilyen kis magjuk van mint a köménymagnak. Én csak beszórtam a magokat egymás után és majd ha kikel a földből akkor kieggyelem őket. Ez rendben van így? Ti hogy szoktátok?

2022. márc. 28. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó az úgy,csak sort kell neki húzni hogy ne a föld tetejére kerüljön kb2-3 cm mélyre
2022. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es: igen, kihúztam a kapa oldalával a sort és oda tettem őket, csak féltem hogy túl sűrű lesz és ki se hajtanak. De ha azt mondod jó így, akkor rendben van :)
2022. márc. 28. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Azért be is kell ám temetni a magokat.

Amikor ilyen szárazság van,a kihúzott sor öntözzük be.

Igy biztos kapnak a magok nedvességet is .Az utólag öntözöttnél meg keményedhet a föld felülete,nehezebben tör fel a növény .

Avagy többször kell öntözni.

2022. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól írja az előző válaszoló, a felszínt nem szabad zúdítva öntözni, mert egyrészt nem is ér le a magokig a víz, másrészt meg a kiszáradó felszín cserepesedik.

Én úgy alapból nem szoktam öntözni ezeket a magokat rendes időjárásban, de idén kénytelen voltam, mert porba került az egész.

Kapa hegyével húztam árkot, beszórtam a magokat, beöntöztem, és bakanccsal betemettem a sort. (Régen többet termeltem, most már csak 2x35 métert.)

2022. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Meglocsoltam az árkokat előtte és betemetés után is, mivel nálunk is nagyon száraz a felső réteg. Viszont most mond esőt, remélem ez jól átáztatja a talajt és megindulnak a növények.
2022. márc. 29. 22:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen ez rendben van így.

Sortávolság azért minimum 30cm legyen kiskertbe.

Ha kikel és már olyan 2-4 leveles akkor lehet egyelni.

Répa zöldség 50-60 szem közt egy méterbe. Bár lehet 40 is. A 60 a max.

Most öntözni kell a tetejét is 2 naponta ha nem esik, mivel olajos mag, így 2-3 hét a kelése a répa zöldségnek.

2022. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát esett valamennyi, csak sajnos itt délkeleten közel sem annyi amennyit jósoltak :( pedig itt a legszárazabb a föld. Azt értem hogy 50-60 palánta legyen egy méterben, de köztük mennyi hely legyen?
2022. ápr. 1. 12:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Számológép? 100 cm osztva 50-nel? Az megközelítőleg 2 cm. :)

Én amúgy nem spórolok a vetőmaggal, mivel bizonytalan a kelés, a rovarok is dolgozhatnak, szóval fél-egy cm-enként megy egy szem mag. Ha túl sok kel, majd kiritkítom az első sorgyomlálásnál úgy, hogy legalább 3 cm legyen két növény közt.

Sortávnak én 60 cm-t szoktam technikai okokból, és a két sor így is összeér nyár közepére. 40 cm-nél sűrűbbre nem szabad, el is fojtják egymást, meg csak magadnak csinálsz munkát, ha nem tudsz kapálni, hanem négykézláb kell végiggyomlálni az egészet (pesti ismerősöm csinálja így).

2022. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!