Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fagyal sövényről vélemény?

Fagyal sövényről vélemény?

Figyelt kérdés
Egy 2000 m2-es udvart szeretnék sövénnyel körbekeríteni. A fagyal vajon mennyire jó választás? Még a tuján is gondolkoztam. Előnyök, hátrányok, esetleg egyéb ötlet?
2022. márc. 7. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép,és időjárás álló. Tudni kell gondozni,ami nyírásból áll.

Tud ez olyan erős lenni,hogy még a madár sem repül át,legfeljebb fészket rak bele .Inkább ezt,mint tujákat.Az első 5 évben nem szabad elengedni a növekedésben mert akkor nagyon ritka lesz az alja .

2022. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tuját ne, inkább fagyalt! A tuja pár év múlva hatalmas lesz, szemetel és foltosan vörösödik, megbetegszik.
2022. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a fagyal tartósabb szokott lenni, bár lassabban nő. A tujáknál elutazol egy hétre nyáron és már kiégtek. De mérgező, ha kisgyerek is van, erre vigyázni kell (játszótereken sem értem ezért, hogy miért szeretik ültetni :)) A másik hasonlóan sűrű és bármilyen formára nyírható a buxus.
2022. márc. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Leylandi ciprus. A fagyalból csak a télálló. Sajnos vízigényes, és jobban nől, ha trágyázva van. Ha még nyírod is, akkor csodaszép. (a leylandi mégszebb)
2022. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak a nyugati tuja a beteges, vízigényes. A keleti fajták jól bírják, bár nem olyan szép sötétzöldek. Nekünk van fagyal is, érzékeny a talajra, tavasszal kell neki egy kis marhatrágya.
2022. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!